Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.11.13, 17:17   #11
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39603
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türklük, Müslümanlığın öncüsü ve kılavuzudur

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi AliG Mesajı göster
Efendim oncelikle sakin olunuz.
Onerileriniz icin tesekkur ederim
Lakin 4 mezhepte haktir.
Ve bahsettiginiz sekilde ayrisma yoktur.
Bu 4 mezhebinde aralarinda catisma yoktur.
Ehli sunnet mezhepleridir.
Ben sakşnşm o konuda müsterih olun.

Size Kuran' dan ayetler koyup, Kuran' da mezhepçilik değil, ümmetin bütünlüğünün esas olduğunu anlatıyor ve ümmetin bütünlüğünü bozanlara ''büyük azaplar'' verileceğini anlatıyorum ancak hala siz mezheplerin hak oldupunu iddia ediyorsunuz. Bu dedikleriniz sizin görüşünüz olabilir ama Kuran' ı bağlamaz.

''Mezheplerarsı ayrışma olmadığı'' düşüncenizi ise zaten İslam alemi yalanlıyor. Ortadoğu' ya bakın İslam aleminin nasıl mezheplerarası bir kavga içinde olduğunu ve canlı canlı birbirlerini yüyecek kadar kin ve nefret dolu olduklarını göreceksiniz.

Benden bu kadar. Siz Kuran' ı okumanızı ama anlayarak okumanızı tavsiye ederim.