Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.11.13, 20:40   #5
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 126
Ettiği Teşekkür: 8542
Aldığı Teşekkür: 13093
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Elinde Tesbih, Evinde Oğlan, Dudağında Dua-Ayşe Hür

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kartal34 Mesajı göster

Yazar tarihçi, kaynaklarınıda vermiş ki daha fazlasıda var.
Ben tarihi yargılarken, her olayı zamanında yargıyalalım derim hep.
Daha öncede okuduğum bazı kaynaklarda o tarihlerde yukarıda bahsedilen olayların doğal görüldüğü yazıyordu.
Tartışılıyor ama, o zaman normal gözüken, günümüze göre kötü olan şeyler ortaya çıktımı hemen sorgusuz, sualsiz red ediliyor.
O zaman tarihini red ediyorsun demektir. Nasıl muhafazar oluyorsun.?
Yazar yazısının en son satırında zaten muhafazakar düşünür Cemil Meriç'ten alıntıda yapmış.
Buna benzer kaynakaları bende okudum yani inkar etmek bazı gerçekleri değiştirmiyor.Bir ara tarihe aşırı merak salmıştım ailemde kitap düşkünü olduğu için hem evde kaynak boldu hemde zaten net sayesinde insan her şeye ulaşabiliyor.
Muhafazakar denilen grupta da bazı söylemler dolaşıyor mesela onlara Cennette vaad edilen hurilerl ve nurilr olarak.Nurilerin ellerinde meylerle onlara her türlü ikram ve hizmette bulunacağından bahseden kendi aralarında sözü geçen din konusunda bilgili!!! ulemaları var.