Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.11.13, 14:31   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Erdoğan’ın Ağzından Atatürk Kaçtı

Erdoğan grup toplantısında Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsederken sık sık 'Atatürk' ismini kullandı.Başbakan ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme ilişkin konuştu.
Dün hayatını kaybeden Nejat Uygur’u ve Tataristan’daki uçak kazasında hayatını kaybedenleri anarak konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, her zaman özellikle ‘Gazi’ olarak andığı Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini sık sık kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Dün çok değerli bir tiyatro sanatçımız Nejat Uygur’u kaybettik. Halkımızı güldürmek ini çaba harcayan Nejat Uygur’u kaybetmek hepimizi hüzünlendirdi. Önceki gün Kazan’da elim bir uçak kaza meydana geldi ve 50 kişi hayatını kaybetti. Tatar kardeşlerimize buradan başsağlımızı iletiyorum.

Yine bir düşünce adamım Aytunç Altındal ebediyete intikal etti. Allah’tan rahmet diliyor ailesine başsağlığı diliyorum. Hafta sonu Diyarbakır’da çok tarihi anlar yaşandı. Sayın Mesut Barzani ve heyetiyle konuşma yaparak bölgeye ilişkin gelişmeleri ele aldık.
Diyarbakır’ın en büyük meydanında on binlerce Diyarbakırlı kardeşimizle bu coşkuyu paylaşmak çok anlamlıydı.
Bu vesileyle 58. hükümetimizin Başbakanı Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’den bu yana tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor hepsine teşekkür ediyorum. Dün çok değerli bir tiyatro sanatçımız Nejat Uygur’u kaybettik. Halkımızı güldürmek için çaba harcayan Nejat Uygur’u kaybetmek hepimizi hüzünlendirdi. Önceki gün Kazan’da elim bir uçak kaza meydana geldi ve 50 kişi hayatını kaybetti. Tatar kardeşlerimize buradan başsağlımızı iletiyorum.
Yine bir düşünce adamı Aytunç Altındal ebediyete intikal etti. Allah’tan rahmet diliyor ailesine başsağlığı diliyorum. Hafta sonu Diyarbakır’da çok tarihi anlar yaşandı. Sayın Mesut Barzani ve heyetiyle konuşma yaparak bölgeye ilişkin gelişmeleri ele aldık.
Diyarbakır’ın en büyük meydanında on binlerce Diyarbakırlı kardeşimizle bu coşkuyu paylaşmak çok anlamlıydı.


DİYARBAKIR’DA İSTİSNA YAŞADIK

2009 yılında Milli Birlik ve Kardeşlik projemizi başlatırken “Anneler artık ağlamasın” demiştik. Özellikle son bir yıl içinde bu temennimiz karşılık bulmaya başladı. “Biz anneler ağlamasın” dedik ama cumartesi günü Diyarbakır’da ve 81 vilayetimizde bunun bir istisnasını yaşadık. Annelerin babaların tv başında gözyaşı döküldüğüne şahit olduk. Bu gözyaşları çok farklıydı, bunlar sevinç gözyaşlarıydı. Bismil’de bir genç önümüzü kesit yanımıza geldi ve gözyaşlarıyla Başbakanım barış işitiyoruz ölmek istemiyoruz” diyerek feryadını dile getirdi.
Bizim için tarih Hz. Adem’in yeryüzüne indirilmesiyle başlamıştır. 1960’ta 1980’de değiştirilen yer isimlerini sanki bin yıllık bir uygulama gibi millete sunuyorlar. 80 yıllık andı sanki bin yıllıkmış gibi millete sunuyorlar. Bu milletin tarihi 12 Eylül 1980’de başlamadı. Bu milletin tarihi kalıplara sığmayacak kadar zengin renkli ve kucaklayıcı bir tarihtir.

KÜRDİSTAN OSMANLI’NIN EYALETİDİR

Bu milletin tarihi Alpaslan’dan Fatih’e, Abdülhamit’ten Mustafa Kemal’e kadar sayılamayacak kahramanlar yazmıştır. MHP ve CHP milletvekilleri gitsinler ilk meclis zabıtlarını okusunlar. Bugün karşı çıktıklarını orada görecekler.Kürdistan kelimesini o meclis zabıtlarında görecekler. Anası İslam kavramını o zabıtlarda görecekler. Biraz daha geriye Osmanlıya gittiklerine doğu ve güneydoğunun Kürdistan eyaleti olduğunu görecekler.
1. Dünya savaşı sonrasında ülkemizi işgal edenler uzaydan gelmedi. O zulmü iliklerine kadar en iyi hisseden belki de Gazi Mustafa Kemal’di. Onlarla büyük mücadele etti. 29 Ekim 1923’te aynı Mustafa Kemal bu devletlerle barışa dostluğa dayalı ilişkiler başlattı.
Diyor ki Gazi, “Milli hudutlar içinde yaşana çeşitli İslam hususlar öz kardeşlerdir. Bizce kati olarak belirli olan bir şey varsa o da milli hudutlarımız içinde Türk, Kürt, Laz, Çerkez tüm İslami hususlar çıkar birliği içindedirler. Beraber çalışmaya karar vermişlerdir. Dindarca bir vahdet vardır. Hiç şüphe etmeyiniz ki Kürt, laza reyi sorulduğu zaman bu reyi vereceklerdir.”


“MUSTAFA KEMAL DE Mİ BÖLÜCÜYDÜ”

Biz bugün aynı arzuları dile getirdiğimizde itiraz ediyorlar, hop oturup hop kalkıyorlar. Bunlar milletin ruh köküyle temas kuramıyorlar. Daha işin başında Mustafa kemal Irak ve Suriye halkları bizim kardeşimizdir diyor. Türkiye’nin yakın tarihi MHP ve CHP’nin çizdiği gibi bir tablo değildir. Bize ne diyorlar bölücü… Peki Mustafa Kemal de mi bölücüydü.
“Kürt damadımız var” diyen merhum Alpaslan Türkeş de mi bölücüydü. Devekuşu kafasını kuma gömer “dünya küçük” der. Kusura bakmasınlar bizim dünyamız küçük değil. Biz tüm komşularımızla tüm dünya ülkeleriyle hiç tereddüt etmeden irtibat kurarız.
Türkiye’nin kazanacağı her meselede harekete geçeriz.


“BİRİ TÜRKÜ SÖYLEDİ DİYE ÜLKE BÖLÜNMEZ”

Türkiye kelimelerden tabulardan korkacak bir ülke değildir. Buradan milletime soruyorum bugüne kadar hangi yasak Türkiye’yi büyütmüştür. Tam aksine bütün bunlar Türkiye’yi geriletmiştir. Biz her ne yaptıysak Türkiye’yi normalleştirmek için yapıyoruz. Türk’ten alp Kürt’e vermiyoruz. Kürt’ten alıp Çerkez’e vermiyoruz. Biri türkü söyledi diye biri farklı kıyafet giydi diye bu ülke bölünmez.

“DİYARBAKIR’DA TEK VATAN DEDİK”

Bu ülke toprağa kardeşliğe pamuk ipliğiyle bağlı değildir. Bu ülkenin doğusu batısı köprü altına ensesine kurşun sıkılanın acısını anlamaya çalışsın. Diyarbakır’da tek millet tek vatan tek bayrak dedik. Fakat muhalefet kalkıp da oralarda tek millet tek bayrak tek devlet diyemiyor. Türk bayraklarıyla oraları dolduramıyor.

“ŞİVAN PERVER 37 YILDIR UZAKTAYDI”

Lafa gelince de milliyetçilik diyor. Senin neren milliyetçi… Şivan Perver Diyarbakır’da valilikte odaya girdiği zaman oradaki herkes heyecanlandı. Herke bir sanatçı olarak ve vatanından 37 yıldır uzakta olan bir olarak bakıyordu. Vatandaşlığım alınmış bir misafir olarak bakıyordu.

“ULAN HEPİNİZ ORADAYDINIZ”

Acaba bunu kimler yaptı. Bunu bedelini ödemesi gerekenler var herhalde. Aynı şeyi Ahmet Kaya’ya yaptılar. Ödül töreninde Ahmet Kaya’ya saldırdılar. Kimler saldırdı. Gezi Parkı’nda bize saldıranlar kimse onlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ben o sırada tuvaletteydim ben o sırada dışarıdaydım ulan hepiniz oradaydınız. Kamera kayıtlarında hepinizi görüyoruz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.

“CEVAP VERMEYECEĞİMİ SÖYLEDİM”

Hiç kimsenin onurunun yaralanmasına izin vermeyiz. BDP’nin yöneticilerinin büyük bir kısmı özellikle ismen anmayacağım. Çünkü onların çok sorunlu dil ve üslupları var. Bunlara cevap vermeyeceğimi söyledim. Diyarbakır’dan sonra yapılan adap dışı yorumlara cevap vermeyeceğim. Onlar benim gündemimde olmayacak. CHP MHP ve BDP sanal korkularla tabanlarını kışkırtmaya çalışırken biz ortaya somut eserler koyduk. Biz ayrıştıran değil deva yatırımlarla kucaklayan olduk.

“ALİ RIZA BEY’İN EVİNİ BULDUK”

Tika görevlileri gittiler Türkmenistan’ın Merv şehrinde Sultan Alpaslan’ın türbesini buldular şimdi restore ediyoruz. Makedonya’da Türkçe eğitim veren ilkokulu Mustafa Kemal Atatürk ilkokulu olarak açtık. Tacikistan’da okul açtık. Sudan’da 5 bin metrekare alanda Sudan Türk mesleki eğitim merkezini Tika eliyle faaliyete açtık. Yurt çalışmalar devam ediyor. Makedonya’da Kocacık köyüne gittik CHP’ye MHP’ye sorun bilmezler. Kocacık köyü Gazi Mustafa Kemal’in babasının doğduğu büyüdüğü köydür. Ali Rıza Bey’in evini bulduk restore ettik işite bu ortaya çıkan eser. Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. Biz bunlarla anılacağız.

“MUSTAFA KEMAL’İN FOTOĞRAFLARINI KALDIRDILAR”

CHP MHP burada ant okurken biz Manastır’a gittik. Mustafa Kemal Atatürk’ün okuduğu askeri idadinin restorasyonunu yaptık. Biz bunları yapıyoruz ama Türkiye’de medyanın amiraliyiz diyenler bunları görmüyor. Bunları görün. Posta pullarının üzerinden paraların üzerinden sınıflardan Mustafa Kemal’in fotoğraflarını kaldırdılar İnönü’nün resimlerini koydular bunları CHP yaptı CHP. Kudüs’te Kubbetüs Sahra’nın hilalini beşinci kez biz yeniledik. Kırım’da Zincirli Medreseyi biz restore ettik. Etiyopya Harar’da son Osmanlı konsolosluk binasını bulduk restore etmeye başladık. Behr’e gittik Mevlana’nın doğduğu evi bulduk oraya gittik.

“ÇIKARACAĞIMIZ SUYU KIZILDERİLİLER İÇECEK”

Filistin Nablus’ta Sultan Abdülhamit’in yaptırdığı saat kulesini restore ettik. Ve şimdi Tika Zigetvar’da kanuni Sultan Süleyman’ın iç organlarının gömüldüğü türbeyi buldu restore ediyor. Kongo’da pigmeleri bulduk onlara malzeme gönderiyoruz. ABD Oregon’da beş bin kişiye su verecek tesisatın kurulmasını Türkiye üstlendi. İnşallah çıkaracağımız suyu orada Kızılderililer içecek.

kaynak
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.