Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.11.13, 22:42   #10
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Un Helvası Yapmama Yardım Edecek Birileri Aranıyor. :)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Hasat Mesajı göster
Çok sık mutfağa giren biri olarak en güvendiğin adresi veriyorum sana

Kişi sayısına göre ölçüyü katlarsın artık

Sütlü Un Helvası |

Şerbetli Un Helvası |
Sütlüyü denemedim şimdi dener de beğenmezsem götüremem. Ama madem güvenilebilir bir yer deneyebilirim.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Yapmışlığın varmışya işte daha önceden, aynı malzemeleri önüne al bir oran-orantı kur kafandan 50 kişiye yapacak şekilde çoğalt malzemeleri ve yap.

Şimdi yanında olsam 5 dakikada hallederdik.
Ben de çoğaltacağım da kaç katıyla çoğaltsam diye düşünüp duruyorum 1 saattir. 3 kat 5 kat 7 kat?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Sütlü, çikolatalı, sade, helvanın tarihçesi, ne ararsan var..
Afiyet olsun..

1- Sütlü Un Helvası

2- Un Helvası

3- Çikolatalı Un Helvası

4- Helvanın Etimolojisi | Helva Çeşitleri | İrmik ve Un Helvası Tarifi
Baktım ben onlara. Zaten o yüzden hemen foruma sordum. Birileri denemiş yapmıştır diye tecrübelerden faydalanmak istedim.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Yapmışlığın varmış da..

Deneme babında kendine göre yap, ölçüyü de bir kenara yaz.. Sonra yapacağın kişi sayısı ile çarparak çoğaltırsın.

Matematikçiye matematik öğretme gibi oldu, idare et..

Ben bu yaptığımı iki okula ve bir de apartmandaki komşulara dağıtacağım. İşin ucunda rezil olmak var. O yüzden böyle önemsedim. Yoksa kendime yapacak olsam bu kadar panik olmam. İşin kötüsü daha önce hep göz kararı yapmışım. O yüzden bir yere de yazmamışım oranları.