Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.11.13, 23:34   #18
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 126
Ettiği Teşekkür: 8542
Aldığı Teşekkür: 13093
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Un Helvası Yapmama Yardım Edecek Birileri Aranıyor. :)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi The Mathematician Mesajı göster
İnatçı bu pekmez diyor. Pekmez katınca çok kara olmaz mı?

Evet tencere bile sorun olur hele ki ben gibi bekarların evinde ama ev sahibimden alabilirim.
Valla resim orada bak işte ben anlamaz Un helvası hiç ama hiç yemem Yani açıkcası hiç sevmem de irmik helvası azcık tadabilirim ama o yüzden fazla bir şey diyemem.Bence pekmez sayesinde unun rengi belli olmaz fenamı

Un Helvası Tarifi:

Cevizi dövün. Ayrı bir kabın içinde ceviz, pekmez ve suyu karıştırın. Bir kenarda bekletin. Kalın tabanlı yayvan bir tavaya unu koyun. Tahta kaşıkla devamlı karıştırarak kısık ateşte rengi pembeleşinceye kadar kavurup üzerine tereyağını koyun. Tereyağı eriyinceye kadar karıştırın, ateşten alın. Pekmezli karışımı katın. Koyulaşana kadar kısık ateşte karıştırarak pişirmeye devam edin.
Ele alınacak kadar ılındığında helvadan yumurta büyüklüğünde parçalar koparın. Elinizde top haline getirip servis tabağına yerleştirin.

Demiş birileri ben diyenin yalancıyım emin ol yapmadım da yemedim de Bence teflon tencerede falan yap en azından yapışma derdi olmaz ama ben hala sipariş ver kendini üzme-den yanayım demedi deme

Not:Sütlü güzel ama süt sevmeyenler olabiliyor ayrıca çabuk bozulma riski var