Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.11.13, 10:45   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart “Ulan Hepiniz Oradaydınız Be!” | Mehmet Türker

Başka biri “Ulan Tayyip” dese hemen dava açar!..
Hem hapse girmesini ister hem de yüklü miktarda tazminat!..
Ahmet Kaya öleli 13 yıl, bunlar iktidara geleli 11 yıl oldu, akıllarına şimdi geldi!..
Tayyip Bey bugünlere kadar isimlerini hiç ağzına almamıştı, Kürtçülerle al takke ver külah vaziyetlerine girince Ahmet Kaya’nın da, Şivan Perver’in de adı ağzından düşmüyor!..
“Ahmet Kaya’nın suçu saz çalmaktı” diyor, dinleyenler burnunu çeke çeke ağlaşıyor!..
Ama onların, şehit cenazeleri geldiğinde gözlerinin nemlendiğini bile görmedik!..

* * *

Tayyip partisinin grup toplantısında, Ahmet Kaya’yı bir ödül töreninde protesto edenleri hedef gösterirken bakınız ne diyor:
“Ahmet Kaya’yı protesto edenler şimdi ‘Ben tuvaletteydim’, ‘Ben orada değildim’ diyorlar…
Ulan hepiniz oradaydınız be!”
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı o gün orada bulunan sanatçılara, konuklara “Ulan” diyerek hakaret ediyor!..
Ki, o “ulanlar” içinde Tayyip’in “akıllı adamı” Kadir İnanır da, Tayyip’in Diyarbakır mitinginde Şivan’la düet yapan İbrahim Tatlıses de vardı!..

* * *

Şu üslubun düzeyine bakar mısınız?!.
Aynı şahıs, bir yandan da muhalefet sözcülerine, yandaş olmayan yazarlara üslup, adap, edep dersi veriyor!..
O, Ankara’da “Ahmet Kaya’ya saldıranlar, Taksim Gezi eylemlerinde bize saldıranlarla aynıydı” derken, Hariciye Nazırı Ahmet de ABD’de "
Gezi eylemlerinden gurur duyuyoruz” diyor!..
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu; Ankara’da başka ABD’de bambaşka!..
Ahmet, herhalde gençlere “Çapulcu” dedikleri ve onlara görülmemiş polis şiddeti kullandıkları için gurur duyduklarını söylüyordur!..

* * *

Komedi devam ediyor…
Hariciye Nazırı Ahmet, ABD’de çok demokrat havalarda ve tevazu göstererek Kürtçü türkücü Şivan Perver’den özür dilediğini anlatıyor!..
Kürtçü Şivan’dan özür dilemek ve hemen vatandaşlık vereceğini söylemek Nazır Paşa’nın bunca yıldan sonra, tam da seçim yatırımları başladığı zaman aklına geliyor!..
Terör korkusundan ve seçimler için başlattığınız açılım saçılım tiyatrosu perdelerini açana kadar aklınız neredeydi?..
Madem o kadar meraklıydınız, Şivan yıllar önce vatandaş yapılabilir, yıllar önce “Affet bizi Şivan” diye yalvarabilirdiniz!..

* * *

Bütün bunlar Türk Milleti’nin önünde oynanan bir tiyatro!..
PKK, bu iktidarı silah zoruyla bu noktaya kadar getirdi!..
Terörle mücadele yerine terörle pazarlığı seçen iktidar “çözülme sürecine” girdi ve bu süreç Diyarbakır’da taçlandı!!!
Kumpanyanın bütün elamanları bir araya geldi ve ABD’nin yazıp yönettiği “tarihi tiyatro eseri” sergilendi!..
Bu oyunun daha birçok sahnesi ve perdesi var…
Terörist başı Apo bir gün İmralı’dan çıkar, onun için de “Suçu sadece özgürlük ve demokrasiydi” diye gözyaşı dökebilirler!..
Hariciye Nazırı Ahmet, bebek katilinden de özür dileyebilir, “Affet bizi Apo” diye ağlayarak boynuna sarılabilir!..
“Yok artık” demeyin, bu olanları rüyanızda görseniz inanabilir miydiniz?..

* * *

Ama keser döner sap döner de, gün gelir bütün bunların altında kalırlarsa, sakın “Ben tuvaletteydim” “Ben orada değildim” demesinler!..
O zaman Ankara’nın tepelerinden, “Ulan hepiniz ordaydınız be” diye bir ses yükselebilir!.

Satılmış Erdoğan!..

Adamcağızın adı Satılmış!..
Bu isimde binlerce insan yaşıyor Türkiye’de…
Ancak…
Soyadı Erdoğan olunca iş değişti!..
Adam Tayyip Erdoğan’ın partisinden Yozgat Belediye Başkan aday adayı…
Harita mühendisi…
Ne var ki adı ile soyadı yan yana gelince tuhaf şeyler çağrıştırıyor!..
Üstelik, tam da şu günlerde!..

* * *

Satılmış Erdoğan açıklama yapmak zorunda kaldı:
“Adım Allah’a adanmış anlamını taşıyor. Soyadına gelince dünya lideri Sayın Başbakanımızla aynı. Bunun için mutlu ve gururluyum. İsmimi kullanarak Başbakanımıza saygısızlık yapılıyor”
Yok canııım, bazı çapulcular öyle ahlaksızlıklar yapabilir, sen aldırma!..
Fakat gelin görün ki aday adayı Satılmış yine de rahatsız, “45 yıldır taşıdığım adımı değiştirmeye Başbakanımızın vereceği ismi almaya hazırım” diyor…
Madem bu kadar rahatsız mahkemeye başvurup adını değiştirsin!..
“Satılmamış Erdoğan” yapsın!..

------- Sözcü-------

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.