Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.11.13, 11:34   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Artık Yapılanlara Kalıcı Cevap Vermenin Zamanı

ARTIK YAPILANLARA KALICI CEVAP VERMENİN ZAMANI

Hani bazen çok kızıyor, söylenmedik ne kaldı? Sözün bittiği yerdeyiz diyor, tüm aklı selim olanlar gibi, artık eylem ve sonuca gitme zamanının geldiğini işaret ediyoruz.

Ülkemiz Türkiye bir sarmal içinde Terör, İrtica, ABD, emperyalizm, içerde çıkarcı işbirlikçiler, işbirlikçi olmakla yetinmeyip hükümran oldukları ülkemizde tam bir Firavun edası ve cakası ile Türkiye şimdi bizimdir ne istersek onu yapacağız, ne istersek onu söyleyeceğiz, biz yaparız biz söyleriz ama karşıtlarımız asla bizlere karşıt olduklarını belirten söz ve eylem içinde olamazlar olanları Öğretmen'de olsalar Öğretmenler günü arifesinde Gazla, Copla yola getirmesini biliriz diyorlar.

Bir Türkiye düşünün ne tarihi, nede tarihi kişileri kalmış sövülmedik aşağılanmadık! Ne ilkeleri kalmış, ne Cumhuriyet değerleri kalmış ne de bu değerlere sahip çıkan yurtseverler!

Şimdi sıra kale bildiğimiz manevi değerlerin yok edilmesiyle gerçek manada ülke topraklarının bölünmesine geldi. Şimdiden emareleri görülmeye başlandı, taviz taviz üstüne alıp, hayallerini süslemeye çalışan bölücüler illerin kalelerine bayrak pankartlar asarak daha fethedilmeyen çok kale var demektedirler.

Lozan'da kazanılanların, yeniden hortlatılmaya çalışılan sevr ile alınmasına çalışılıyor, işbirlikçiler ise, kendilerine dikte ettirilenleri harfiyen uyguluyor.

Bir taraftan ne kadar milli ve manevi değerlerimiz varsa, tüm Cumhuriyet tarihi boyunca kazandıklarımız hem görmezden gelinip hafife alınıyor, hemde sata sata biteremedikleri değerlerimiz için tu kaka deniyor.

Türkiye Cumhuriyeti devleti gibi bir devletin milli onuru, kişiliksiz ve silik politikalar ile ayaklar altına alınıyor, komşular ile sıfır sorun politikası, sorunları katmerleşmiş, kalınlaşmış politikalar haline dönüşüyor, çözümü ise, Arap saçına döndüğünden, bir dediği bir dediğini tutmayan, kısa günde kırk yalanı bir arada Türk milletinin gözünün içine bakarak söylemekten imtina etmeyen mandacı hükümranların olduğu bir ülke haline gelmiş Türkiye'de bu gün için mümkün olmuyor.

Bir taraftan dış etkenli ve icazetli dayatmalar sonucu, ülkede sürmesi gereken, ilkelerin bütününü meydana getiren kavramlar, milli ilkeler, kavram kargaşası travmalarına maruz bırakılarak, içleri boşaltılıyor, özgürlük ve ileri demokrasi söylemleri ile mesafe almaya çalışan din eksenli irtica, hükümran idarenin düşüncesinin, eski deyimle "kuvveden fiile"=düşünceden fiiliyata geçişi oluyor.

Sanki Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti son 11 yıl öncesinde normal yaşamıyormuş gibi normalleşme adı altında, sinsice sosyal yaşama müdahaleden, kişilerin bedenine ve yatak odalarına varıncaya dek sürdürülen etki çabalarının adı hak arama diğer adı çağdaş yaşamı yasaklama oluyor. Meşru düzen içinde ilkeli ve özgür yaşama adı ahlaksızlık ve gayri meşru yaşama oluyor.

Bunları halka dayatmaya kalkanların kendi gayrimeşrulukları dile getirildiğinde yandaş Mahkeme ve Savcılar devreye giriyor.

Kirlenmiş siyaset 11 yıldır AKP hükümeti ile dorukta, kirlenmiş vicdanlar, kirlenmiş gönüllerin meydana getirdiği kabine ve onların uzantısı olan parlemento içindeki çogunluk vekillerinin bir kısmı, önümüzdeki yıllarda tarihe nasıl ve hangi yaftalar ile geçeceklerini, başlarına nelerin gelebileceğini şimdiden düşünemiyorlar.. Ve onlar diyorlar ki gün bu gün, fırsat elde iken dini kindarlık adına, siyasi kindarlık adına kirli gönüller ve eller adına ne kadar temiz ellerden hınç ve intikam alırsak o kazançtır diyorlar.

Yazı başında aslında sözün bittiği yerdeyiz artık eylemlerin zamanındayız, buna odaklanmayı ilke addetmeliyiz geleceğin Türk milleti çocuklarının kurtulması istikbali adına.

Çok söylendi çok konuşuldu artık;

"NAS İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKDİR, TEKDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR" Diyoruz. Türk milleti herhalde gereğini yapacaktır.

24.11.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.