Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.13, 19:54   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart İnsan Hakkı ve Demokrasi Denildiğinde;

İNSAN HAKKI VE DEMOKRASİ DENDİĞİNDE;

İnsan olarak doğuştan var olan özgürlük ve hakların yanında, ulııslararası BM evrensel insan hakları manzumesi, keza AB insan hakları konusunda alınan kararlar bu doğrultuda işlev gören "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi", bu mahkeme tarafından verilmiş olan kararlar!

Bütün bunlar insanı insan olarak görmenin, cinsiyet, milliyet, aidiyet gözetmeksizin dil, din, ırk gözetmeksizin dünya insanları için evrensel haklar!
 
*İnsan hakları dendiğinde;

*Yaşam Hakkı,

*konut dokunulmazlığı,

*fikir ve düşünce hürriyeti,

*seyahat özgürlüğü,

*iş ve eş seçme özgürlüğü,

*hukuk ve kanun önünde eşit olarak hak arama dava açma özgürlüğü,

*vatandaşlık görevlerini bağlı olduğu ilkeler doğrultusunda yerine getirme özgürlüğü,

*toplantı gösteri ve yürüyüş özgürlüğü,

*siyasi partilere derneklere, sendikalara STK larına üye olma özgürlüğü,

*toplu sözleşme, grev ve (lokavt) özgürlüğü.
Bu saydıklarımız rast gele aklımıza gelen ve sayabildiğimiz özgürlükler. Hepimizin malumu ülkemiz Türkiye'de, Atatürk ilkeleri ve devrimleri bi hakkın yerine oturtulamadığından, 11 yıl önce Akp'nin Türkiye'yi işbirliği içinde olduğu emperyalist ülkeler ile birlikte kündeye getirmeden önce bir demokrasimiz vardı. Özürlerine rağmen, eksiklerine rağmen, ağır aksak işlemesine rağmen bir demokrasi vardı. Hatta ağır aksak işlemesine etken olan idareciler dahi, demokrasiye inandıklarından demokraside çare tükenmez diyenleri bile vardı.

Günümüz son 11 yılına bakalım belkide dünya tarihi böyle bir ileri demokrasiye şahit olmamış, başbakan olan kişi bakan olan kişileri tokatladığından tekmelediğinden söz ediliyor, başbakana ulaşmaya çalışan vatandaşlar ağır hakaretlere maruz kalarak aşağılanıyor kim kafasını kaldırmaya kalkar, demokrasi özgürlük, hürriyet demeye kalkarsa ileri demokrasi dedikleri düzenin polisleri, kendilerini yetiştiren Öğretmenler dahil, işçiler dahil , öğrenciler, öğretim üyeleri dahil herkesi orantısız güçle hizaya getirmeye çalışıp meydan dayağı atıyorlar.

*Yargısız İnfaz bunlarda,

*“Dur!” İhtarı Sonucu ve Rastgele Ateş Açma Sonucu ölümler” bunlarda,

*Polis tarafından işlenen Cinayetler bunlarda,

*Siyasi Cinayetler ve Saldırılar bunlarda.

* Irkçı-Ayrımcı dinci saldırılar bunlarda,

*İş güvensizliği ve işçi ölümleri bunlarda,

* Yurtseverleri bitirme adına Ergenekon Davaları, Balyoz, Sarıkız, Ay ışığı vb davalar bunlarda,

*Gözaltında ölüm Olayları bunlarda,

*Gözaltında Ölümler bunlarda,

*Gözaltında işkence olayları bunlarda,

* Cezaevlerinde ölümler veya intihar girişimleri ileri demokrasi döneminde had safhada ve bunlarda,

* Cezaevlerinde işkencenin her türü bunlarda,

*şünce ve ifade Özgürlüğünü kullanmak isteyenlerin zindana atılması bunlarda.

Bütün bu olaylar, insan hak ve özgürlükleri ile bağdaşmayan ne varsa, demokrasi ile bağdaşmayan ne varsa hepsini bu hükümet yani Akp döneminde görmüş izlemiş ve 11 yılı geride bırakmışız.
 
Utanmaz ve sıkılmaz politikacılardan mürekkep bu hükümet hala demokratik paket açılımlarından söz ediyor, sanki siyaseten iktidar oldukları 2002 yılı öncesi ülkede olağan üstü ve anormal durum varmış gibi normalleşme reçetesi adı altımda polis devleti ile birlikte tek adam dikta dönemi dikte edilmeye çalışılıyor.

Avrupa insan hakları mahkemesi, ileri demokrasi sayesinde Rusya'dan sonra en çok mahkum ettiği 2. ci ülke Akp iktidarındaki Türkiye'dir. En çok tazminat ödemeye mahkum ülke Türkiye'dir.
İşte size ileri demokrasi işte size açılım açılın dedikleri paket sayesinde sunulan güya demokratik normal yaşam biçimi.
Ben bunların demokrasi dedikleri kuramların ve ilkelerin içine tükürmem mi?

25.11.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.