Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.11.13, 18:06   #18
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hayvanlar suç isler mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi K-Pax Mesajı göster
Hayvanlar da baskalarinin yasam alanina goz diker hatta bunun icin insanlari ve karsisina cikan oteki hayvanlari,goz koydugu alan ugruna yoketmekten hic cekinmez.Sadece yiyebileceklerini almazlar,statulerini saglama almak adina baskalarinin cocuklarini/yavrularini hic cekinmeden oldururler.Bu konuda,sosyal yasayan hayvanlarin icinde erkek aslanlar iyi bir ornektir,baskalarinin disilerine goz koyarlar,bu ugurda diger erkek aslanlara saldirir oldurur,hatta uvey yavrular da istemez hepsini yokeder,.Bu ve bunun disinda cok ornek var,seks icin,disilerini korumak icin,daha fazla yasam alani icin,daha fazla yemek icin vb karsisina cikanlari yoketmekten hic cekinmez.
İnsani bakis acisiyla,cesitli hukuki kanunlarla bunu yorumlarsak elbette sonuc alinamaz,ancak onlarinda kendi aralarinda yazili olmayan kanunlar vardir.
İçgüdülerini analiz edemeyen hayvanların yaptıklarını suç kavramında değerlendirmek bana mantıklı gelmiyor. Bahsettiğiniz tüm davranışlar içgüdüsel, bilinçli yapılmayan davranışlardır.

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.