Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.12.13, 21:54   #337
Inatci
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 126
Ettiği Teşekkür: 8542
Aldığı Teşekkür: 13093
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Kitaplardan Kelime Yanıkları | Kitaplardan Sevdiğiniz Cümleler

Sonsuzluğun bir vaktinde anılan bir şey değildim.
Benim öyküm böyle başladı.

Üzüm henüz yaratılmamıştı ama ben sarhoştum o zamanlar.
O zamanlar diyorum ya, zaman bir andı.

Anın sonsuz bölünebilir olduğunu bilmiyordum o zamanlar.
Takip ettiğim yıldızın sıra dışı hareketlerini izlemek için rasathanede kaldığım gece, beni yalnız bırakmayan bir dostum söyledi.
Ona haberci diyorum. Yıldız gibi. Bu bir haberdi benim için.

'An mademki sonsuz bölünebiliyor, o halde iki insanın, birbirine doğru yürüyen iki insanın birleşmesi imkansızdır demişti dostum.
Onu dinlerken gözlerimin önünde ufuk çizgisi belirdi.

Bir kadın ve bir erkek birbirine doğru yürüyordu. Bu yürüyüş sonsuzca sürüyordu. Sonra birbirimize gelirken şey gibi bir belirsizliğe düştüğümüzü gördüm. Aramızdaki o muazzam boşluk bir anda ve her şeyi yuttu.

Şimdi buradan bakınca görüyorum; uçuk kaçık bir delikanlı, yanında sarışın, kıvırcık saçlı, kızıl tenli bir kadın ile havaalanında, dutyfreede şarap bakıyorlar. Oraya girince nedense beni anıyorlar. Nedense demem de gereksiz, çünkü biliyorum her şarap anıldığında, her şarap şişesine bakıldığında, her üzüm hasadı yapıldığında tuhaf bir biçimde ruhum ordaymışçasına beni anıyorlar.

SADIK YALSIZUÇANLAR- HAYYAM