Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.12.13, 14:26   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Kürtçe Resmi Dil Oluyor!.. | Mehmet Türker

Kandil’deki terörist başı Cemil Bayık, Tayyip’i tehdit ediyor:
“Böyle giderse baharda büyük savaş başlar”
Öte yanda Dünya Lideri (!) Tayyip’in yeni bir bombası patlıyor!..
Diyarbakır’a getirtip seçim mitinginde İbrahim Tatlıses’le düet yaptırdığı, türküler söylettiği Kürtçü Şivan Perver, Tayyip’le yaptığı özel görüşmesini açıklıyor:
“Başbakan’a Kürtçenin resmi dil olması gerektiğini söyledim. ‘Vakti var’ dedi”
Şivan, Tayyip Bey’in bu konularda çeşitli zorluklar içinde olduklarını söylediğini de aktarıyor!..
Kürtçenin resmi dil olması için “Vakti var” diyen Tayyip acaba Şivan’ı mı uyutmuş, yoksa bu lafı harbiden mi söylemiş?

“Vakti var” dediğine göre, vakti gelince Kürtçe resmi dil olacaktır!..
Tayyip, Kürtçü Şivan’ın bu sözüne karşı çıkmamış, “mümkün değil” dememiş; aksine makul görmüş, fakat konjonktürün uygun olmadığını ima etmiş!..
Ah bu konjonktür!..
Milli Güvenlik Kurulu’nun “Fethullah Gülen’i bitirme” kararına da konjonktür gereği imzayı basmak zorunda kalmıştı!..
Karşına ne yazık ki hep konjonktür çıkıyor!..
Konjonktür değişince de altına imzayı bastığı kararı yok sayıyor!..
Şimdi de Kürtçenin resmi dil olması için konjonktürün uygun hale gelmesini bekliyor!..

Türkiye zaten adım adım bu noktaya getirilmedi mi?..
Alıştıra alıştıra, sindire sindire!..
“Fethullah’ı bitirme planı” yerine ikame edilen “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Bitirme Planı” muktedir olma sürecinde işledi!..
Arkadan terör karşısında “çözülme” süreci ve pazarlık masalarında verilen tavizler;
Atatürk’ün adının ders kitaplarından silinmesi, Atatürkçü eğitime son verilmesi;
T.C. ibaresinin kaldırılması;
“Ne mutlu Türküm diyene” sözünün çöpe atılması;
Andımızın kaldırılması;
Türbanın kamuda serbest bırakılması;
İçki yasakları, kız erkek öğrencilerin birlikte barınmasına polis takibi vesaire…
Bunlar hep “vakti gelince” yapıldı!..

Vakti gelince Kürtçe resmi dil olacak ve gerisi gelecek!..
Nedir gerisi?..
Kürtçe eğitim!..
Ama vakti var!..
Kandil’deki terörist başını ise bunlar kesmiyor!..
Tayyip elini verdi, kolunu da kaptırdı, PKK vücudu da istiyor!..
“Yoksa” diyor, “Baharda çok şiddetli savaş başlar!”
PKK namlunun ucunu göstererek her istediğini yaptırıyor, dahası şartlar koşuyor, karakollara taciz atışı yaparak, “Biz buradayız, hiçbir yere gitmedik haaa!” diyor!..

Bu gidişle Kürtçe resmi dil olur, Kürtçe eğitim de başlar!..
Diyarbakır’da Türk Bayrağı indirilir, göndere PKK bayrağı denilen bez parçası çekilir!..
Bakarsınız bölge Kürdistan olmuş, Diyarbakır başkent ilan edilmiş, bizler de iktidarın narkozuyla uyuşmuş bir halde ona da alışmışız!..
Tayyip ne diyor?..
“Vakti var”

Kulelere ceza var belediyeye yok!..

Zeytinburnu’ndaki üç kule ucube mi, ucube!..
İstanbul’un siluetinin içine ediyor mu, ediyor!..
Bu binaların yapılması İstanbul için bir cinayet mi, cinayet!..
Peki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi ne iş yapar?..
Emsal artırımına imzayı basan Belediye Meclisi üyelerinin hiç mi suçu yok?..
Yıllarca inşaatı süren bu binaları görmeyen Büyükşehir Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi bu cinayete ortak değil mi?..

Adam ruhsatını almış, ucubeleri kondurmuş… Ruhsata, projeye aykırı mı yapmış, hayır bütün işlemler normal görünüyor…
Gücünü kullanmış, ahbap çavuş ilişkilerinden fırsat yaratıp yapmış ve satmış…
Hatta o zamanki Turizm Bakanı Ertuğrul Günay “Karşı çıktım ama gücüm yetmedi” diyor!.. Yani müteahhit, belediyeler nezdinde Bakandan daha güçlü çıkmış!..
Şimdi bu binalar tıraşlanacak, belediyeler tıraşlanmayacak mı, hesap sorulmayacak mı?..
“Canım Salacak’tan bakınca binalar görünmüyor silueti bozmuyor” diyerek, olayı kapatmaya çalışan Kadir Topbaş sanık sandalyesine oturtulmayacak da, yeniden aday mı gösterilecek?..

-------Sözcü-------

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.