Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.12.13, 14:31   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Tayyip Bey’in Tesellisi! | Tokmak

Tayyip Bey bu… Yenilgiyi hiç sevmez, hiç kabul etmez!

Fakat Fethullah Hoca karşısında yenildi işte…

SÖZCÜ’nün dünkü manşeti olayı dört kelime ile gayet net anlatıyor:
“Hoca’nın fendi, Tayyip’i yendi!”

İşin özeti bu!
Başbakan Tayyip Bey, dershaneler konusunda neden geri adım attı?
Bu durumu, ortaya çıkarılan bavuldaki belgelere bağlayanlar var. 2004 yılında Milli Güvenlik Kurulu’nda alınan “Fethullah Gülen Cemaati’ni bitirme kararı”nda Tayyip Bey’in de imzası vardı…

Belgeyi ortaya çıkaran gazeteci Mehmet Baransu “Daha ne bavullarım var! Sırası gelince onları da açacağım!” deyince, iktidar kanadı, kavgayı büyütmeyi göze alamadı, dershane krizini iki yıl erteledi.

Ancak… Dedik ya… Tayyip Bey yenilmeyi hiç sevmez ve kabul etmez. Yine yüksek perdeden konuşup “Yenilmedim” görüntüsü vermeye çalışarak şöyle dedi:

“Medya baskı grupları, sermaye, Meclis’in yerine geçemez. Meclis, iradesini başka güç odaklarına teslim edemez. Manşetlerini kurşun gibi Meclis’e çevirenlere taviz vermeyeceğiz!”

Evet, Tayyip Bey böyle dedi ama tavizi de verdi. Çünkü, Mart 2014’te Belediye Seçimleri, 2015 yılında da Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile Genel Seçimler var. Oy kaybını göze alamadı!

Tayyip Bey’in söyledikleri sadece kendisini teselli etmek ve “Yenilmedim” görüntüsü vermektir, o kadar!

Sözcü

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla