Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.12.13, 14:54   #6
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32405
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Vatan Gazetesi Yazarı Ruhat Mengi’nin İşine Son Verildi

Bunu yazılarından anlayamazsın ağabey. Bizim tarafında gibi gözükür ama asla bizden değildir. Yazı içeriğine bakarsan çok net bir çizgide olmadığını rahat anlayabilirsin. Daha "kazın ayağı" belli olmadan önce Ruhat hanım sisteme yönelik çalışıyordu. Bu yazısında zamanın en büyük sömürücülerinden olan darbe sevdalısı demirel'in 28 şubatta tarafsız olduğunu söylemiş mesela(!)

Samimiyetsiz oyun! | GAZETE VATAN

Bunun dışında yazdığı şeyler genelde kürtçülük ve din üzerine yazılan şeyler çoğuda tepeden bakma yazılar. Son zamanlarda diyorum ya kazın ayağı belli oldu diye o zaman söylemlerini sertleştirdi. Tıpkı can dündar gibi. O zaman atıldı.

Mesela şu yazısında ne şiş yansın ne kebab gazeteciliği görebiliriz..

‘Muhalif’ değil, gazeteciyim! | GAZETE VATAN

Gazetecilik mesleği geren zaten muhaliftir. Gerçeği ortaya çıkartmak zorundasındır. Sisteme göre değil sistemin karşısında olursun. Siyasetçi gibi "halka inmek" ten bahsetmiyorum gerçekten halkın içine inmekten bahsediyorum. Halkın sorunlarından ve halkın geleceğinden dem vurmak zorundasındır. Bende kıyısından köşesinden geçtim bu mesleğin:/ (Stajyerlik rütbesinde ne kadar meslekten sayılıyorsa artık^^)

Burdan genele ineceğim

Bir Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Ahmet Taner Kışlalı geçmişimizde dururken, bir Soner Yalçın, Ahmet Şık gibi gazeteciler çoğu gazetede uzun süre yazamazken (Neyseki Soner Yalçın sözcüye katıldı sözcü okumam için bir sebeb oldu artık) Ruhat Mengi, Yılmaz Özdil, Bekir Coşkun gibi insanlarmı gerçek gazeteci oluyorlar abim? Onlar yazdıkları gazetelerin köşesinden ayrılmadıkları sürece ciddiye alınmıyorlar maalesef.. Çünkü sistemin içindeler. Ve tam olarak sisteme muhalif olamıyorlar.. Ha ne zaman ayrılıp sözcü gibi yada aydınlık yada birgün gibi gazetelerde köşe alırlarsa hah o zaman okunur. Gazeteci dediğin doğru yerde ve doğru tarafta olmalıdır. Eğer sistemin içindeysen ve tamamen yandaş bir yerdeysen ne söylersen söyle, ne yazarsan yaz inandıramazsın

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.