Tekil Mesaj gösterimi
Eski 05.12.13, 16:39   #1
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,533
Ettiği Teşekkür: 29737
Aldığı Teşekkür: 33090
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Exclamation Rock'çu İmam'a Soruşturma "İslam Dışı"42 yaşındaki 'rockçı imam' olarak bilinen Ahmet Muhsin Tüzer, gündüzleri Pınarbaşı köyünde imamlık, geceleri ise 4 kişilik grubuyla rock müzik yapıyor.

Bu yönüyle Türkiye’nin gündemine oturan İmam Tüzer, dünyanın da dikkatini çekti.

Wall Street Journal, Tüzer’in hayatını sayfalarına taşıdı ve dikkat çeken ayrıntılara yer verdi. Tüzer’in matematikte “altın oran” anlamına gelen FiRock adlı albümünün yakında piyasaya çıkacağına vurgu yapılan haberde, “Türkiye'de "Rock'çı İmamı" olarak bilinen adam, ülkedeki yetkilileri de sarsıyor, muhafazakarların öfkesini çekip Türk din adamlarının nasıl davranması gerektiği konusunda bir tartışmaya neden oluyor.” denildi.

ROCK’ÇU İMAM’A “İSLAM DIŞI” SORUŞTURMASI

Diyanet İşleri, Ağustos ayında Kaş'ta sergilediği bir performansın ardından Tüzer'in hareketlerinin "İslam dışı" olup olmadığı konusunda soruşturma başlatığına dikkat çekilen haber şöyle devam ediyor: Diyanet İşleri'nden bir sözcü Abdül Kadir Özkan, Tüzer hakkında açılan soruşturma konusunda detay vermedi ancak "bir kamu görevlisi televizyona ya da bir konsere çıkmak istiyorsa izin almak zorundadır. Soruşturma başlattık." diyor. Soruşturmanın gelecek hatalarda sonuçlanacağını ekliyor.

Müzikten gelir elde etmediğini söyleyen Tüzer, şarkı sözlerinde de kimseyi incitici bir şey olmadığı konusunda ısrar ediyor. Tüzer, "Şeytan, seks ya da şiddetle ilgili şarkılar söylemiyorum. Bu death metal değil!" diyor. Soruşturma sonucunda grubu ve maaşını devletin ödediği imamlık görevi arasında seçim yapması gerekirse kararı temyize götürmeyi planlıyor.

TEHDİT EDİLİYOR

İkincil derece ünlü konumu istenmedik diğer bir ilgiye de neden olmuş; sosyal medyada daha muhafazakar Müslümanlar'dan gelen tehditler. Tüzer için gelen tepki, imam olmanın ne anlama geldiği konusunda daha geniş kapsamlı bir soruya işaret ediyor. Tüzer, "İslam'ın imajı şu an acı çekiyor ve toplumumuza önderlik etmemiz gerekiyor. İmam olmak yalnızca belli kurallar ve tabular çerçevesinde hareket etmek demekse bu bana göre değil." diyor.

Tüzer'in eşcinsellik gibi bazı hassas, dini konulardaki görüşleri de bazılarını şaşırtabilir. Fiziksel dünyadaki yol gösterici ilhamının, Queen'in solisti ve 1991'de AIDS bağlantılı bir hastalıktan ölen eşcinsel simgesi Freddie Mercury olduğunu söylüyor.

67 yaşındaki köy muhtarı Yusuf Acar Perşembe günü okunan ikindi namazında İmam'ın müziksel macerasını desteklediğini, hatta yakın zamandaki bir gösterisine gittiğini, "iyi" olduğunu söylüyor.

Acar, "Ona iyi şans diliyor ve tabii ondan gurur duyuyoruz" diyor. Muhtar Tüzer'in müziğini evde dinlemediğini, okuduğu ezanın sesini duymanın "epey yeterli" olduğunu belirtiyor.

Grubuna gösterilen ilgi artan ancak günlük işi tehlikede olan Tüzer FiRock'ın bundan sonra atacağı adımlar konusunda kafa patlatıyor. Grubun yeni albümü 'Time of Change' (Değişim Zamanı) gelecek ay piyasada olacak. Henüz belirlenmiş bir gün olamamakla birlikte California Oakland'dan folk sanatçısı Niki Kaiser ABD'de konser düzenlemek için yardım teklifinde bulunmuş.

Tüzer, "Tüm dünyada çalmak istiyoruz. Yetkililer beni durdurmaya çalışırsa mahkemelerde savaşacağım" diyor. Tüzer, "Peygamber Hz.Muhammet de benim görevime onay verirdi." şeklinde konuşuyor.

Odatv.com


__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.