Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.12.13, 22:17   #6
SuLTaN
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 708
Ettiği Teşekkür: 36956
Aldığı Teşekkür: 24738
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: VI. Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu'na Davetlisiniz :)

Keşke sizleri çağırmak daha önce gelseydi aklıma, o zaman birçok kişinin katılma fırsatı olurdu belki. Ama o kadar koşturduk ki, son gün aklıma geldi konuyu açmak maalesef.

* * *

4 Aralık Çarşamba günü başlayan sempozyumda toplam 162 bildiri sunuldu. Kırgızistan'dan, Özbekistan'dan, Çin Urumçi'den, Irak'tan, İran'dan, Azerbaycan'dan, Mısır'dan, Arnavutluk'tan ve daha unuttuğum ülkelerden ve Türkiye içinden bu sempozyuma katılan Türkologlar Türkçeyle ilgili araştırmalarını anlattılar katılımcılara.

Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi olarak ben çok faydalandım bu çalışmalardan. Yıllardır isimlerini duyup kitaplarını okuduğumuz, tezlerini anlamaya çalıştığımız Türkologlarla, Türkolojinin kurucuları ve temsilcileriyle bir aradaydık, gerçekten hazine gibiler.

Sizleri de aramızda görmek isterdim; Türk Diline gönül vermiş insanların gözlerindeki o parıltıyı görmenizi isterdim. Hayallerime adım adım yaklaşırken, gözlerimden yaşlar akarak dinledim kapanış konuşmasını. Benim için çok önemli bir sempozyumdu. Böyle çalışmalarda bulunma fırsatımız hep olur umarım.

İlginiz için teşekkür ederim.

"Bu dil - bizim ruhumuz, eşgimiz, canımızdır,
Bu dil - birbirimizle ehdi-peymanımızdır.
Bu dil - tanıtmış bize bu dünyada her şeyi
Bu dil - ecdadımızın bize goyup getdiyi
En gıymetli mirasdır, onu gözlerimiz tek
Goruyub, nesillere biz de hediyye verek."

Bahtiyar Vahabzade
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.