Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.12.13, 10:58   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21541
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Dershane Olayı!

Dershane Olayı!

Aslında giriş olarak Türkiye'de dershane ihtiyacı nereden doğmuş, eğitim sistemimizde nasıl gedikler açılmış, ilim irfandan ziyade doğma olma hali ile verilen eğitim, birlik ve temel bilime dayanmayan, adına tevhi-di tedrisat dediğimiz cumhuriyet ilkelerinden olan eğitim sisteminden ve temel öğreti düzeninden uzaklışılması, ezberciliğe dayalı öğretim sisteminin, özellikle üniversitelerin alt yapısını oluşturan orta öğretim sisteminde, sistemden kaynaklanan verici ve alıcılarda ki burada; verici öğretici, alıcı öğrenici olmaktadır, öğrenim ve öğretim müfredatları ile üniversiteye giriş imtihanlarında ki soru düzenekleri, öğretim müfredatlarında okutulanlarla çakıştığından, hatta zaman zaman ilgisi dahi olmayan soruların, yerleştirme ve seçme imtihanlarında çıkması, her imtihanda sıfır çeken öğrencilerin çokluğu ve bazen öyle zamanlar olmuştur ki 30.000 öğrencinin sıfır çektiği acı hatıralar olarak hafızlarımızdadır.

Devlet okullarındaki seviye ve nitelik düşüklüğü dershane olayını yaratmıştır. Ya üniversiteler! 150 civarındaki üniversitelerimiz den bir çoğunda lise tekrarı öğrenim görüldüğü de ayrı bir gerçektir. Bu ifadeler şahsi düşünce ve tespitlerimizdir.

Türkiye, her zaman ifade ettik bir kez daha burada ifade edelim ki, din esasına dayanan tefriki ayrılıklar ile, şeyh'ler ve müridleri ile, ırk esasına dayanan bölücü ve yıkıcıların varlığı ile, Türkiye üzerinde emelleri olam emperyal devletlerin amaçlarına ulaşmak için, maddi, siyasi, askeri, kültürel anlamda ülkemizde kaos ve anarşi yaratarak, Türkiye içinde siyaseten idareye gelmesi için her yol denenerek işbirlikçilerin yaratılması ile, içinden daima hainler ve dümanlar çıkarmıştır. Dahada ötesi devleti ele geçirmek için her yol denenmiş denenmeye ve bu uğurda devlet katmanlarında kadrolaşmaya tüm hızıyla devam edilmektedir.

Yukarıda ifade ettiklerimizden ne çıkmıştır? Eğitim alanındaki açmazlar dershane olayını yaratmış, Türkiye ile hesabı olanlar, idari rejimi ve cumhuriyeti ve ilkeleri ile hesabı olanlar, cumhuriyetin kurucusu Atatürk ve ilkeleri, ve Türkiye cumhuriyeti devletine ilişkin Atatürk öngörüleri ile hesabı olanlar, kurt puslu havayı severmiş misali derhal dershana olayında yerlerini almışlar, kendilerine özgü sistem ile bir F tipi inanış ile kadrolar yaratmaya çalışmışlar bu gün için elan devam etmektedir.

Bu gün Türkiye'de var olan dershanelerin % 68 i F tipi ve ülke için muzır konumdadır. Eğer Tayyip Erdoğan bu savaşı seçim sath-ı mailine girildiği şu dönemde göze alarak, çıkacak kaset ve yolsuzluk olaylarından tırsmadan derhaneleri 2015 yılına ertelemeden kapatmış olsaydı inanın Türkiye'ye bilmeden çok büyük bir iyilik yapmış olacaktı. Ama yolsuzluklarının açığa çıkacağı korkusu onları tırstırmaya yetti! Yetti de ne oldu? Türkiye'de yaşayan aklı selim insanlar Akp'yi, başbakanını, cumhurbaşkanını, meclis çoğunluğunu, tek tek kişi olarak ele aldığında bu insanların kim, neye, nereye, kimlere hizmet ettiğini bilmiyor mu?

Şu ifadeye bakarmısınız! F tipi cemaat dolasıyla sahip olduğu dershaneler, elindeki basın yayın organları, hükümetten ne istemişlerse onu almışlar, hatta devletin emniyet teşkilatını F tipi örgüte bağlamışlar, devlet al gülüm ver gülüm mantığı ile asli sahiplerinin rızası olmadan parsellenmiş! Peki ne olmuş da düne kadar kanka olarak bölüşüm düzeni içnde olan F tipi bölücüler ile Akp türü bölücülerin arasına kara kedi girmiş? Halbuki işbirlikçilikte, inandıklarını din olarak mürid ve yandaşlarına dayatmakta üzerlerine ne düşüyorsa yapıyorlardı. Örneğin imam Erdoğan 1.5 milyon Irak müslümanının öldürülmesinden müteselsilen sorumlu iken bundan hiç gocunmuyor, katil ordusunun askerlerinin salimen memleketlerine dönmesi için dua edebiliyordu.

İmam Fetullah ise, "savaşta hayatlarını kaybeden İsrail'li çocuklar için ağlıyorum" diyebiliyordu. Gavurdan dost ayıdan post olmaz dediler bu gün Pensilvanya'da kimin postunda oturuyor? Dinler arası dialoğmu olurmuş dediler ama Vatikan'da Papa önünde dialoğ adına diz çökmekten imtina etmediler. Mavi Marmara olayında keşke İsrail'den izin alınsaydı buyırdular.

Her iki bölücü gurup Akp tipi ve F tipi, bir güç denemesine girmişler, her iki tarafda ülkeye verdikleri zararın ve hainliğin gözler önüne serileceğini bilerek ve anlayarak şimdilik tansiyonu tedrici olarak düşürmeye çalışıyorlar. Kapatma olayı 2015 yılına ertelenmiş, ama taraflar boş durmayacak F tipi, Akp tipi bölücülerin partileri, kurum ve kuruluşları dahil her taraflarını kendi içlerinde bölmek için sahip oldukları milyar dolar paraları harcamaktan kaçınmayacaklardır. Dün kanka olanların bu gün düşman hale gelmesinin açıkçası gerçek nedenin ne olduğu bilinmiyor ama varsayalımlarda olası ve var ve biliniyor.

İşbircilkte şimdilerde Akp bölücülerinden Fethullah Gülen= F tipi FBI açıklamalarına göre daha Amerikancı! Bilinenlerden, dershanelerin arka bahçesi haline gelen imam hatipler, Akp'ye değil F tipine yatkın militanlar yetiştirmeye başladığı zannı ve tespiti, devletin katmanlarında önemli kadrolara gelenler, Akp bölüclerinin aldığı kararları sabote etmeye çalışması alınmış kararların işlevsizliği konusunda aktif olmaları, imam Erdoğan'ın van minit çıkışından sonra imam Fetullah'ın İsrail yanlısı demeçler vermesi varsayımlar içindedir.

Dershanelerin kapatılmasına ilişkin imam Tayyip hazretleri,

“Ocak 2014 itibari ile dershaneler öğrenci kayıt edemeyecek. Bir yıl içinde yeni düzenleme yapılacak. Bu konuda kararlıyız.” diyordu. Tırsarak geri adım atmış 2015 yılına erteleyerek kanımızca seçim sürecinde F tipi bölücülerin Akp tipi bölücülere karşı tutum ve davranışlarını görmek istemiştir. Teşbihta hata olmaz diye bir söz vardır. "it iti yemiş kuyruğuna gelince aaa buda bizdenmiş demiş" Temel kuraldır aynı cinsten olan yamyamlar dahi kendi türlerini yemezlermiş, kobra yılanı ve bir iki istisna hariç!

Tarafların birbirlerine ince ayar çekeceğinden dem vuruluyor, peki Türk milleti kime? Kimlere? Hangi nedenle? İnce ayar çekecektir?

Sanırım Atatürk'de birleşme maharetini gösteremeyenler ki gidişat onu gösteriyor, kimseye ince ayar çekecek durumda değillerdir.

----07.12.2013---