Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.12.13, 05:46   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hukuk Üstünlüğü Değil, Üstünler Hukuku

Hukuk Üstünlüğü Değil, Üstünler Hukuku

Bizler hukuk üstünlüğü derken, onlar da evet hukuk üstündür üstün olan yandaşlara, yanaşmalara, beslemelere yeni hukuk düzeni kurdular. Öteden beri halkımız arasında bir söz söylenir, teşbihte hata olmaz çeketimi üstüne atsam çocuk oluyor… Bak sen nasıl olup,da çocuk oluyor? Şimdi aymazlar, kan uykusunda uyuyanlar, Akp bölücülerine oydaş olanlar güya onore edildi, seçimlerde adı, meydanlarda milletim oldu! Bu millet ne menem bir milletmiş ki eşeğin üzerine illüzyon örtüsü örtülse altından adam görüntüsünde bir şey çıkıyor.

Yine Türk milletinin bir sözü var, özellikle güneydoğu illerinden G.Antep’de sıkça kullanılır; ”adam’dan dışarı tabak, bostan’dan dışarı kabak.” Şimdi 11 yıldır hani hukuk değerlerinin mizanı ve ölçüsü ve simgesi olan terazi var ya, o kabaktan, tartım okkası ise Ay çiçeği çekirdeğinden olmuş, yani, os..uktan tayyare. Anayasa Mahkemesi, içeriği ve yapısı değiştiğinden bu tarafa, ilk defa doğru, dürüst kamu vicdanını rahatlayacak ve Ergenekon, Balyoz gibi davalarda emsal teşkil edip, birçok yurtseverin ve ayrıca Mustafa Balbay’ın tahliyesine neden olacak bir kararın altına oy birliği ile imza atmış. Dileriz bu karar emsal olur, diğer suçsuz ve günahsız olarak zindana mahkûm olanlar, onurları ile girdikleri zindandan onurlarını yitirmeden çıkarlar.

Ve fakat AYM kararlarına atıfta bulunan Balbay avukatları tahliye için, 13. Ağır Ceza Mahkemesine başvurmuşlar, korkarım ki hukukçulukları giriş paragrafında ifade ettiğim hukukçu kategorisine giren bu güya mahkeme heyeti belkide AYM kararına bir kılıf bulacak Balbay ve benzeri durumda olanları serbest bırakmayacaklardır.

Bırakma kararı vereceklerse dahi, bir gün iki gün gecikme ile sevenlerine ve kendilerine yürek oynatması yaşatacaklardır. Bakalım Pazartesi gününe kadar durum şekillenmiş olacak. İşte Balbaylar bu terazisi kabaktan tartım okkaları ay çiçeği çekirdeğinden olan sözüm ona hakimler tarafından yargılandılar, üstün olanların hukuku ile zindana mahkum oldular. Bu mahkeme ve hukuk adamı geçinenleri, bütün tutukluluk süreci ve güya yargılama süreci boyunca gerçek hukuk adamları yerden yere vurdular ama adamlar üstünlerin hukukunu uygulayarak tınmadılar bile.

11 yıldır üstünler hukuku, hukuk üstünlüğü ilkesinin yerini aldı, Türkiye’nin paylaşımı, değerlerinin bölüşümü konusunda da üstünler hukuku üstün tutuldu, kimi Türkiye Cumhuriyeti devleti ile din savaşına girermiş gibi “GAZA” nız mübarek olsun dediler devleti kâfir devlet statüsüne koydular, değerlerini, cumhuriyetin ve Türk milletinin mallarının yenmesini ve paylaşılmasını mübah saydılar. Paylaşım savaşına girenler, illüzyon örtüsü altından çıkan insana benzeyen oydaşlara, han bizim hamam bizim, din iman sizin olsun dediler. Bu tip adamların erkeklerini huriler ve cennet vaadi ile uyuttular, kadınlarını ise zebanilerle korkuttular ve üstünler hukuku ile zengin etmedikleri yanaşma yandaş, armatör yapmadıkları oğullar kalmadı.

Adamlar hep bana, Rab bana dediler, neden hep sana birazda bana deyip diklenenlere, hesap sormaya kalkanlara F tipi polislerin gazlarını, tazyikli sularını, coplarını gönderdiler köteklediler, sizin hakkınız budur dediler.

Hukuk üstünlüğü, yerini üstünler hukukuna bırakırsa olacağı en azından budur. Biz yinede yazıyı bir tembih bir uyarı sözü ile noktalayalım.

“NAS İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKDİR, TEKDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKTİR”


----08.12.2013---
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.