Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.12.13, 01:07   #12
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Vatan Gazetesi Yazarı Ruhat Mengi’nin İşine Son Verildi

Güzel bir tartışma olmuş...

Yanlız kimse ''elit'' veya ''halka inmiyor'' diye eleştirilemez. Çünkü bunlar aslında halk dalkavukluğu ya da popülizmdir. Gerçek kanaat önderlerinin işi de halkın seviyene inmek değil, halkın mevcut seviyesini yükselterek ''avam''dan ''elit'' yaratmaktır. Ruhat Mengi' de bunu işsiz,parasız kalmak hatta hapse atılmak pahasına korkmadan ve geri adım atmadan bugüne kadar fazlasıyla yaptı.

Ama onun dün de Star TV' de sanırım pazar günleri yaptığı canlı tartışma programını yasaklamışlardı. Hem de reyting rekorları kırmasına rağmen... Bugün de işsiz bırakmışlar... Şimdi böyle bir insan ''elit'' falan diye eleştirilemez; hele ki halkın seviyesine inmiyor diye hiç eleştirilemez... O halkı elitleştirmek isteyen gazetecilerden/yazarlardan/programcılardan biriydi ve görevini de onca riske rağmen hakkıyla yerine getirdi.

Sorun değil işsiz kalması... Dev gibi bir muhalif medya peydahlanmakta zaten... Halk TV izlenme rekorları kırıyor; Sözcü bir kaç yılda Hürriyet' i solladı geçti...

Ruhat Mengi, muhalif bit medyada yerini bulacaktır yakın bir zamanda...

Ben kendisine bugüne kadar yaptığı cesur gazetecilik için teşekkür ediyor, en kısa zamanda muhalif bir medya organında görev almasını temenni ediyorum.