Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.12.13, 00:05   #37
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131279
Aldığı Teşekkür: 42663
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart .

Bir keresinde, Rutin bir is icin Benzinlige gitmistim, Benzinlikte tamir yapicaktim.

Benzinci beni gördügünde sasira kalmisti, vay ne cabuk geldin, daha 7 dakka evvel telefon ettim demisti.

Burada Benzinciyi dinledigimde, tabiki benim Rutin is yatmis, hemen ana hatti acip, kontrol etmistim.

Üc fazdan bir tanesi, Sehir tesisatindan kesikti.

Pompalarin bu sekilde fazla isinipta yanma ve Patlama tehlikesi oldugu icin, bende Alarm zilleri calmaya basladi.

Benzinciyle konustuktan sonra ciktim yola, acaba yakinda Büyük Insaat varmi diye bakindim.
söyle 700 ila 800 metre ilersinde, Trafik Polisi Trafigi yönlendiriyor, Insaatcilarda Topraga delik acip, Virajda Trafik Levhalari sapliyorlardi.

Olay Saatlarini karsilastirdigimdan sonra, Trafik polislerinle beraber Insaati durdurdum.

Makineyi Cikarttiktan sonra, Insaatcilara Eldiven ve Güvenli elbise giydirtip, Makinenin deldigi deligi Dikkatlice actirmalarini istedim.

Tahminim üzerine, Anahatti delik desik etmislerdi.

Burada ne Trafik polisi dinlerim, nede Kaymakami. (Tehlikeyi Önlemek ön Plandada olmali her zaman)

Frankfurt-Belediye Baskanina kadar cikti bu olay.

En sonunda Belediyedende yetkililer olay yerine planlariyla gelip, yeni tertipleme yapmistik.

Burada ilk olarak Nazlanmaya calismislardi.
Ne Trafik Polisi, nede Insaatcilar ilk ihtarlarima uydular.

Bir telefon etmem yeterliydi.

Kuzu oldular ondan sonra.

Derler´ya, herkes kendi Bildigince konusur.

Simdi gelelim su Yangin davasina.

Bir ara, Darmstadt´inda az daha yarisi yaniyordu.

Yok yok burada benim bir yardimim yoktu.

Ondan sonra, Itfaicilerin yetkileri dahada fazlalastirildi.

Kazan dairesinde yangin dedikten sonra, Dogalgaz yerlestirilmis semtlerde, dikkat edilmesi lazim.

Belki bu durumda Türkiyede, bütün Kurslari görmüs Itfaiyeci bulunmaz, simdi bunlarin Bilinc alanini, Yetkilerinide tartismiyorum.

Burada Genc Polis, biraz düsüncesiz hareket ettiginin halen kanisindayim.

Zira kendilerini adeta Ranger zannediyorlar!.

Etki alani Trafikse, yada Insan kontrolü, yapsinlar islerini, Halka zarar vermeden.

Yangin teknigide biraz kafa ister.

Buradada Teknik hata görüyorum.
Gazmaskelerini takipta degerlendirme yapicaklarina, burada, Camlari kiripta, Yangina daha fazla Okzijen getirip, Parlamasina neden olmuslar.

Buda Teknik hata degilse, daha Fazla kazaya neden olabilirdi.

Bilir kisileri engellemek, ne pahasina olursa olsun Moda olmus burada!.

Halbuki kimligini Kontrol ettikten sonra, Onunda arabasini emniyete alabilirdi burada Polis!.

Hatirimda dogru kalmis olursa, Almanyada Itfaiyede, belirli sene görev alanlar, Askeriyeyede gitmelerine mecbur tutulmuyor, Askere gitmis gibi sayiliyor.

Hadi konunun havasini almak icin, birde Hikaye üzerine Patlatayim.

Senelerden 87´mi 88´mi tam simdi hatirlamiyorum.
Ilk Arabami Cöpe atmak üzereydim.

Mahallenin Itfaiyesi, denetim icin Benzinligi kullanabilirlermi diye Müsade istediler.

O zamanlari Hoby olarak birazda Benzinlik yönetimi, Araba tamiri diye islerde yani sira yapiyorduk.

Mahallenin Itfaicilerinin hepsini tanidigimiz icin, tabi deyip, neden olmasin dedik.

Senaryo olarak, Gencler hata üzeri, Popalarin üzerine Arabayla bindirmisler, Arabada sikismislar, Itfaiyede bunlari kurtarmak icin gelicek.

Saatleri anlastiktan sonra, bizim telefon üzerine Harekete geciceklerdi.

Gencler olarakta, yeni yetisen geng Itfaicileri secmis, bunlarinda Benzinlige gelmelerini daha evvel saglamistik.

Arabayi yari olarak Pompanin kaldirimina yerlestirdikten sonra, Cocuklari icine yerlestirip, Koltuklarla iyicene sikistirmistim, nede olsa essasmis gibi hepsi gözükmesi lazimdi.

Cocuklari öyle sikistirdim´ki soluk alamalari bile zorlasmis, Itfaiyeyede telefon etmistik.

Denetim degilmi?.

Hata Biiiir!.

Gec kaldilar.

Zavalli Cocuklar, "Arabanin icinde" Kan ter icinde kaldi, Koltuklarin mekanizmalarinida kirmistim´ki, kendi kendilerini kurtaramasinlar.

Bizde söyle 5 Metreden Sirita sirita seyredip, Cocuklarin Iskencesine tanik oluyorduk.

Itfaiye sonunda geldiginde, Taklarin Hacmini sormadan ise koyulmaya basladilar.

Dur yahu, bu Hata ikiydiiiii!.

Hemen Faaliyete gecip Yerüstü Dizel Tankini Göya Suyla derecesini indirmeye calistilar!.

Hata ÜÜÜÜÜC.

Denetim bile olsa, Benzin Istasyonlarindaki yangini, Sogutma amacli bile olsa, sampuanli suyla yapmalari gerekirdi.

Benzinligin yanina Barajda koymaya unuttular.

Geldikmi Hata Dört´e!.

Sonunda Arabanin Arka camini kiripta yavas yavas Cocuklari cikarmaya basladilar.

Arka koltuklardan Cocuklari kurtardiklarindan sonra, Koltuklarin sirt bölümünün diplerini Makasla kestikten sonra, az daha cocugun kicida burada gidiyordu, Zavallilari kurtardilar.

Hepsi toplandiktan sonra, Aksama olan Konferansa bizleride cagirip, denetimin icin tessekkür etmislerdi, hosumuza gitmeyen durumlarida sormuslardi.

Burada hatalarini saydigimizda, hemen Itfaiye Sampuanli su almaya basladi.

Yangin deyip gecmeyin, bunlarin Tehlikesinide ögrenmekte, Dumanli odalara nasil bir sartlarda girildigini bilmekte yarar var.

Zira camlar kirildiginda, yangina lazim olan havada Yangina ulasmis oluyor, burada zaten sicak olan havada, Parlamalar olabiliyor.

Sanirsam bu Bilgilerimle Itfaiyeyede ders vermeye gelebilirim Türkiyeye.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti