Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.12.13, 20:15   #29
Dilaver
Moderator

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 418
Mesajlar: 3,717
Ettiği Teşekkür: 18951
Aldığı Teşekkür: 20313
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Türkiye'de Ekonomik Krizler

Krizleri okumak için girdim konuya, Sami'nin Mehmet Şimşek hakkında yazdıklarına ''bi bakayım nette'' dedim, vay babamm vayyy...

Hani İngiliz vatandaşı olduğunu biliyordum da, bu kadarını tahmin etmiyordum..

(
Mehmet Şimşek, 9 Ağustos 2006 tarihinde onaylanan Bakanlar Kurulu kararında

“403 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 2383 sayılı kanunla değişik 22. maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığı’nın 26.7.2006 gün ve 2422 sayılı kararıyla Türk Vatandaşlığı’nı korumasına izin verilmiş olup aynı zamanda Birleşik Krallık vatandaşıdır.”

şeklinde ifade edilmiştir.)

Bu adam Maliye Bakanı.. Devletin kasası onda..

Bu ülkenin şuan ki cumhurbaşkanı hem de başkomutanı sıfatını taşıyan kişi Exeter Üniversitesi'nde master yapmış tıpkı bu Mehmet Şimşek gibi..


Şimşek’in 1993’te master yaptığı Exeter Üniversitesi’nin bilinen 4 temel özelliği vardır:

Birinci özelliği
; İngiltere’deki tek Kürdistan Araştırmaları Merkezi’ne sahip olması.

İkinci özelliği; İngiliz İstihbaratı’nın desteğinde olması.

Üçüncü özelliği; yetkin bir Arap ve İslam Araştırmaları Bölümü’nü bünyesinde barındırması.

Dördüncü özelliği de
; Harvard Üniversitesi J.F. Kennedy School of Government Bölümü ve Dr. Henry Kissinger’ın 1950’de Harvard’da faaliyete geçirdiği Yaz Seminerleri Programları ile 3. Dünya ülkeleri ve gelişmekte olan ülkelere “İslamcı-Modernleştirici” liderler yetiştiren bir üniversite olmasıdır.

.....
1996 yılında, CIA Kuzey Irak İstasyon Şefi Robert (Bob) Baer, Erbil’e giren Saddam Hüseyin birliklerine saldırmak ve Saddam’a muhalif askeri birliklerle, eşgüdümlü bir darbe ile Saddam’ı devirmek amacıyla örgütlediği CIA peşmergelerinin eyleme geçişlerini son anda durdurmak zorunda kalmıştır.

2500’e yakın CIA peşmergesi, Türkiye üzerinden önce Pasifik’teki Guam Adası’na, sonra da ABD’ye tahliye edilmeye başlanmıştır.

Daha sonra, 1996 sonu ve 1997’de bunların Türkiye üzerinden tekrar Kuzey Irak’a sokulması gündeme gelmiştir.

İşte böylesine kritik bir süreçte ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Bölümü’nde görev yapmakta olan Mehmet Şimşek’e, Büyükelçilik kadrosundaki gizli görevi CIA İstasyon Şefliği olan John L. Brady, Türkiye üzerinden Guam Adası’na tahliye edilecek CIA peşmergeleri ile ilgili olarak yapılan çok gizli görüşmelerde tercümanlık yapma görevi vermiştir.

Daha sonra da, bu CIA peşmergelerinin tekrar Kuzey Irak’a dönmeleri için yapılan görüşmelerde de Şimşek yine tercüman olarak görev yapmıştır.

Krizlerle ne ilgisi var şimdi bunların?

Demeyin; bu bilgileri öğrenmekte fayda var.

Her an ülkemizi etkileyecek bir ekonomik kriz çıkarmak için basılacak düğmenin adı Mehmet Şimşek olduğunu bilmek ve bakanlarımızın aslında kimlere hizmet ettiklerini anlamak için faydalı olur kanaatindeyim

Haa şuan
Merrill Lynch’te kim çalışıyor sizce?

Abdullah Gül'ün oğlu mu?

E ben söylemedim nasıl bildiniz ki?

__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.