Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.12.13, 10:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Amin Ne Demek?

AMİN NE DEMEK?

Şahsen yıllardır adına Gülen hareketi denilen, sonra ismi değiştirilip hizmet hareketi adı ile anılan bir F tipi yapılanmanın devlet içinde odaklandığını, önemli noktalarda ve belli icracı operasyonel etkili kurumların başlarında kadrolaşarak devleti içerden ele geçirmeye çalıştıklarına inanmış bir insan olarak, bu yapılanmayı daima bir illegal örgüt olarak nitelemiştim. Bu örgütün idari şemasına, gelir kaynaklarının ayrıntılarına varıncaya dek, Eski emniyet müdürlerinden Adil Serdar Saçan'dan tutun basından bir çok isim bu örgütün işlevini amacını zaten yazmış, bu örgüte karşı dikkatli olunması gereğini vurgulamışlardı.

FG de yazdığımız bir yazıda, en az F tipi örgüt kadar Türkiye'ye muzır olan imam Tayyip ve partisi Akp, gerekçe ne olursa olsun eğer bu F tipi örgütlenmeyi tasviye edebilirse Türkiye Cumhuriyeti devletine istemeyerek de olsa büyük bir iyilik yapacağını vurgulamış ve yazmıştık.

Dini cemaat denilen bu F tipi örgüt ve militan müritleri devletin tüm katmanları ile o kadar ilgililer ki, özellikle en çok kadrolaştıkları Emniyet teşkilatında kıyıma uğradıklarını var saymış olacaklar ki, örgütün 1 numarası Fethullah Gülen Pensilvanlardan haykırıyor ve beddua ediyor.

Bize de nispet ediyorlar, dolasıyla ben bizi de onların içinde görerek diyorum... Dinin ruhuna aykırı bir şey varsa ve yapmışlarsa, yaptıkları Kur'an'ın temel disiplinine aykırıysa, sünneti sahihaya aykırıysa, İslam hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa, Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın diyen Fetullah Gülen, Emniyet içindeki müritlerin yaptığı operasyonları hem tasdik ediyor, hemde şu beddua ile kıyıma uğradığına inandığı mürit polisleri koruma adına kıyım yapan Erdoğan ve taifesine şöyle haykırıyor:

Hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atarak onları karalamaya çalışanlara,

Allah onların evlerine ateş salsın, yuvalarını başlarına yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey yapmalarına imkan vermesin diyor.. Şimdi biz bu bedduaya Amin diyecekmiyiz?

İmam Fethullah Gülen'in yaptığı beddua ve dualara Amin demeden, iyi veya kötü duaların ardından niçin “Âmin” denir?

Hıristiyanlar“Amen” diyor..

Ansiklopedik bilgiler Yahudilerin dua sonlarında söylediği “Amen” sözcüğü değişerek Arapçaya “Âmin” olarak geçmiş. Yahudiler de bu deyişi bir zaman tutsak oldukları Mısır’da öğrenmişler. Mısır Firavunu Amenofis, yapılan her duanın sonunda kendi adının anılmasını, “Amen” denilmesini buyurmuştu. Yani “Amen” sözcüğü eski Mısır dili olan Koptça. İşte Yahudiler de o zamanki Mısır geleneğine uyarak böyle söylemeye başlamışlar. Yahudileri Mısır’dan çıkaran Musa bu geleneğe dokunmamış ve bu gelenek Yahudiliğe, Hıristiyanlığa ve Müslümanlığa iyice kök salmış.

Gerek Tevrat gerekse Kuran’da firavunlar din karşıtı kişiler olarak tanıtılmakta iken hem Yahudi ve Hıristiyanlar hem de Müslümanlar günde birçok kere Firavun Amenofis’in adını anmakta ve bunu kendi dinleri ile ilgili bir deyiş sanmakta imişler.

Amin ve Amen ile bilgilendikten sonra hazreti imam Fetullah Gülen beddualarına Amin veya Amen diyecekmiyiz?

22.12.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.