Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.12.13, 15:25   #14
VigiLant
Yeni Üye
VigiLant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 0
Mesajlar: 1
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 0
Rep Derecesi : VigiLant kendisini henüz tanıyamadık
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dünyanın kaderini değiştiren savaş! Fotoğraflarla Stalingrad Savaşı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Betta Mesajı göster
Faşizm ve kapitalizm farklı şeyler değildir. Faşizm kapitalizmin gittikçe yozlaşması sonucu ortaya çıkar. Ayrıca kapitalizm sosyalizme karşı faşizmi yaratır ve besler.

Milyonlarca kişi açlıktan öldüyse ambargo ve işgal yüzündendir. Silahsız cephelere gittilerse silah olmadığındandır. Geri dönenlerin vurulduğunu nereden duydunuz bilemem ama cepheye gidenler dönmek için gitmiyordu, çoğu gönüllü olarak cepheye gidiyordu.

Stalin'e gelirsek vatanı uğruna kendi oğlunu bile cepheye gönderecek kadar lanettir. Ne gereği var ki al çürük raporu, ya da bedelli yaptır askerliği koca birliğin başkanısın. Öyle arkada da değil cephenin en önündedir Stalin'in oğlu Yakov İosifoviç Cugaşvili( Cugaşvili Stalin'in gerçek soyadıdır bu arada)

Yakov 16 Temmuz 1941 günü üsteğmen olarak Almanlara esir düşmüştür. Almanlar Stalin'den oğluna karşılık Alman komutanların serbest bırakılmalarını ister. Stalin oğluna ayrıcalık tanımayacağını onun da milyonlarca kızıl ordu mensubundan biri olduğunu söyler. Oğlum teymen, onu bir komutanla değişemem anca bir teğmenle değişmemiz uygun olur der. 1943 yılında oğul Stalin nazilerce başından vurularak öldürülür.

Bir insana hem cani, hem kahraman yapıştırması yapılabilir. Ne düşündüğünüz önemli değil önemli olan fikirlerinizin kulaktan dolma bilgilierle değil bilimsel verilerle oluşmasıdır.
Kızıl ordunun askerlerini cepheye nasıl gönderdiklerine dair pek bir fikrinizin olmadığı ortada. Leningrad- Moskova hattına kadar sürekli yenilen Rusların yeterli mühümmatı yoktu bu sebeple 1 askere mermisi bulunmayan bir tüfek diğer askere ise yalnızca bir şarjör verilirdi. Hayatta kalırsan yerden 1 tüfek ya da 1 şarjör alır ve savaşırdın ayrıca Kızıl ordu da kaçmak yoktur. Düşmandan kaçarsan arkada ki birlikler tarafından vurulurdun bunlar gerçekler. Stalinin oğluyla ilgili bölüme gelecek olursak. Gerçek bir devlet adamının yapması gerektiği gibi yapmış bizim liderlerimizin yaptığı gibi çürük raporu almamış oğlunu cepheye göndermiş ve diğer vatandaşlardan ayırmamıştır. Bu büyük bir lider olmanın getirisidir. Ayrıca Stalin, Sovyetlerin başında olabilir ama o da Hitler kadar faşisttir. Orta Asya Türk devletlerine yapmış olduğu asimile etme politikası bunun önemli bir göstergesidir.
__________________
VigiLant isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla