Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.12.13, 15:39   #3
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çok Derin Trafik Kazası

ERDOĞAN’IN BÜYÜK KORKUSU

İkinci dalga operasyon iddiasıyla birlikte, Hürriyet bir liste ele geçirdi. O listedeki isimlerden biri, Latif Topbaş..
CNN Türk’teki Medya Mahallesi’nde –kovulmadan kısa süre önce- onun adının karıştığı bir kazadan söz etmiştim. Yasin El Kadı’nın bulunduğu “resmi araba” kaza yapınca Latif Topbaş devreye girmiş, Bilal Erdoğan’ı aramış ve sonrasında kaza tutanağı değiştirilmişti.
Son gelişmeyle birlikte, bu iddiayı hatırladım ve SOKAK televizyonundaki Medya Mahallesi’nde aktardım.. Birkaç kez ayrıntılarını paylaştım.
Hürriyet, işte hem o arabada hem de son listede adı bulunan Usame Kutub’u bulmuş. Kazayı sormuş.

“EVET, O KAZA DOĞRU”
Usame Kutub, kazayı da ayrıntıları da doğrulamış. Sadece, şu sıralarda pek moda olduğu üzere, gecenin bir vakti üzerlerine gelen bir arabanın vurup kaçtığını.. Yani olayın “suikast gibi göründüğünü” söylemiş.
Konuya heyecan katmaktan öte önemi olmayan bir tahmin!
Oysa gerçekler daha heyecanlı. Çünkü artık rivayet, iddia falan değil Kutub’un verdiği “bilgiler”:
Evet, arabada, kendisi ve Yasin El Kadı’nın yanı sıra devletin resmi polisi varmış.
Evet, kazadan sonra devreye Latif Topbaş girmiş.
Evet, Latif Topbaş, hemen Bilal Erdoğan’ı arayarak haberdar etmiş.
Usame Kutub’a göre, bunlarda şaşıracak bir şey yok. Zira, Yasin El Kadı’ya suikastten kuşkulanıldığı zaman yanına devlet koruması verilirmiş. Latif Topbaş da zaten, İstanbul’a gelirken uçağını tahsis edecek kadar yakın bir dostmuş.
Bu arada, hayır, Usame Kutub MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşmemiş.

YASİN EL KADI ANKARA’DA..
Lafım katiyen gazeteye ya da röportajı yapan meslektaşıma değil. Eminim sormuşlar, ancak yanıt alamamışlardır. Ben onların yerine yazıp soruları sıralayayım:
Usame Kutub “MİT Müsteşarı ile görüşmedim” diyor. Ancak Yasin El Kadı’nın görüşüp görüşmediğine ilişkin herhangi bir ipucu vermiyor. “Görüşmedik” diyebilecekken, bunu da demiyor.
Yine onun söylediği kadarıyla, İstanbul’a Ankara’dan gelmişler. Hatta, bu yolculuk için Latif Topbaş’ın uçağını kullanmışlar. Peki, hangi gerekçeyle, ne yapmak üzere Ankara’ya gitmişler? Bunun yanıtı da yok.

DOSYAYI AÇTIRMAYACAKLAR
Eğer, Erdoğan’ın baskısı tutmaz da 2. dalga gözaltılar gerçekleşirse, bu isimleri daha çok duyacak, konuşacağız. Bir zamanlar “El Kaide’nin finansörü” diye anılan Yasin El Kadı MİT Müsteşarı ile görüştü mü? Görüştüyse ne konuştu? Erdoğanlar bu zincirin neresinde? Eğer bu soruları sorup yanıtlarını alabilirsek, inanın, Türkiye’nin görüp görebileceği en kirli bohçanın açıldığına tanık olacağız. Suriye’de ve özellikle sınırlarımızda olup bitenleri de yerli yerine oturtup anlayacağız.
Bakmayın, Erdoğan’ın meseleyi “oğlunun başında olduğu TÜRGEV ile ilgiliymiş gibi” sunmasına.. TÜRGEV ve o çerçevede alınıp verilenler, bu bohçanın yanında az kullanılmış mendil kalır.
Polisin savcının talimatını yerine getirmeyerek Anayasal suç işlemesi bu yüzden.. Erdoğan’ın elindeki tüm güçleri kullanarak dosyayı kapatmaya çalışması bu yüzden.. İstanbul Emniyeti’ni, baştan sona değiştirmesi bu yüzden.. Bir günde üç-dört miting düzenleyip vatandaşa masal okuması bu yüzden..
Korku büyük.. Çünkü bohça çok kirli ve çok büyük..

Ayşenur Arslan

Kaynak
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.