Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.01.14, 22:27   #92
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161533
Aldığı Teşekkür: 177613
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Üyelerimizin Kan Grupları Nedir?

Ne zaman kan grubu söz konusu olsa, aklıma askerliğimden bir anı gelir.. Bahriyeli olarak yaptım askerliğimi.. Daha 20 günlük kadarken, koyun sürüsü gibi bizi toplayıp bir yere götürdüler, sıraya dizildik. Çavuşlara soruyoruz, yanıt da verilmiyor..

15 dakika kadar zaman geçti, içeri alınan grubun kolunda pamuk, elinde limonata bardağı, o zaman durumu anladım. Kan alınıyormuş..

Mikrop kapma ihtimali çok yüksek..

İsteğe de bakılmıyor.. Sarılık hastalığı geçirenlenden kan alınmıyor diye o zamanlar duymuştum bir yerlerden.

Sıra bana gelmek üzere idi, isim - künye kayıt edilecek iken, oradaki sorumlu kişiye söyledim.. Sarılık geçirmiştim ama sakıncası var mı bilmiyorum deyince, sen ayrıl şöyle dedi.. Sadece kan grubumu belirlemek için bir iki damla parmağından kan alındı o kadar.. O da yanlışmış iyi mi, bunu yıllar sonra, başkasına kan vereceğim zaman öğrendim

Sivil hayatımda 7 kez gönüllü kan vermişliğim vardır..

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.