Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.14, 15:57   #15
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kadınlar Daha Güzel Konuşuyor

Güzel konuşma deyince! Hangi kadınlardan bahsediyor? Toplumun yüzde kaçından bahsediliyor!

Mesela ben bazı yöre kadınlarımızın konuşmalarını anlayamıyorum bile, çok hızlı konuşuyorlar, tamam yöresel şiveler farklı olabilir ama o hızlı konuşmak ney öyle, makinalı tüfek gibi maşallah.

Birde diksiyondan bahsedilmiş;
Mesela son zamanlarda sadece fiziği ile ön plana çıkmış, ama diksiyon ve konuşma hak getire bir kızımız var, adı 'Burcu' buda kadın mesela, çokmu güzel konuşuyor?

Birde şunu eklemeden geçmeyeyim!
Bazı kadınlarımızın güzel konuşmak entel gözükmek uğruna, yaptıkları dudak jimnastikleride cabası. Alt dudak başka tarafa, üst dudak başka tarafa. Kelimeyi yayarak, uzatarak konuşmak sadece kadınlara özgü bir davranış olsa gerek.
O araştıramayı yapan zat hangi keriterleri göz önünde tutmuş merak ettim doğrusu!

İyi eğitim almış, özentisi olmayan rahat insanlar, cins ayrımı olmaksızın herkes güzel konuşur.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.