Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.01.14, 10:07   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15641
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Toplum Nereye Gidiyor

Toplumu oluşturan bireylerin eğitim düzeyi ne kadar yüksek olursa, kuralların doğru olarak işlemesi de o kadar isabetli olur.
Yaşam kalitesinin yükselmesi de buna bağlıdır. Eğitimden kastımız birkaç üniversite bitirmek anlamına gelmiyor. En azılı cahiller, en gericiler ne yazık ki yüksek öğrenim görmüşlerden çıkıyor. Son gelişmelerde görüldüğü cahil birinin milyon dolarla
rı götürme şansı yok.
Okumuş cahillerden, görgüsüz, saygısız, nezaketsiz diplomalardan korkmak gerekir.
Toplumu oluşturduğunu söylediğimiz bireyler, kendi haklarından habersiz iseler düzeni bozanlar olarak karşımıza çıkıyor.
Otobüse ,tramvaya inme-binme kurallarından bihaber bir nesilden ve toplumdan bahsediyoruz.
Güne küfürle, moral bozarak başlamak zorunda mıyız ?
Otobüse binmenin de kuralı mı olur diyen cahiller yüzünden toplumun yaşam kalitesi düşüyor her geçen gün.
Sadece o mu ?
Teknoloji manyağı olmuş, trafik canavarı olmayı meslek haline getirmiş, cebinde on tane kredi kartı taşıdığı halde bankamatik kullanmayı öğrenememiş,okula kar yağsa da tatil olsa anlayışı ile giden, üniversiteyi sadece kız-erkek tavlama yeri olarak gören, üniversiteyi bitirdiği zaman en kısa sürede nasıl köşe döneceğinin hesaplarını yapan bir toplum haline gelmişiz.
Çarşı-pazarda yürümekten korkuyorsunuz. Çünkü her an bir öküzün telefonla konuşacağım derken toslamasıyla karşılaşabilirsiniz.
Evinin adresini sorsanız bilemeyecek kadar zekadan yoksunların Arsenal-Chelsa maçının sonucu üzerine yorum yapması kadar ahmaklık olabilir mi ?
Futbol sahaları bizim toplumuzun seviyesinin en iyi ölçüldüğü alanlardır.
“ Ölmeye ölmeye geldik” sloganı ile başlayıp, “ vur , kır,parçala bu maçı kazan” diye devam ettiğmiz, rakibine acımasızca tekme atan oyuncuyu alkışladığımız, kendisine iki koyun verseniz güdemeyecek kişinin hakemin yönetimini beğenmeyip onu hemen i…ne diye suçlamaya kalkışmasını neyle izah edebilirsiniz ?
Vahşi kapitalizmin tüm dayatmalarını peşinen kabullenen, ülke ve toplumsal sorunlara duyarsız insanlar yığınını başka hangi ülke de bulabilirsiniz ?
Her sınıfa bilgisayar, her öğrenciye tablet, akıllı tahta sorunu çözmüyor. Akıllı tahtayı kullanacak öğretmenin yoksa neye yarar ?
Bana tahtanın değil, insanın akıllı olanı lazım.
Ülke gündeminde tuttuğu siyasi partinin görüşüne göre tavır takınan, düşünüp “ doğrusu ne acaba ?” diye sorgulamayan, kürsüde konuşanın ne dediğini anlamadan “ bravo” çekenler biz değil miyiz ?
Şayet farklı olsa idi, oğulları ciddi suçlamalarla tutuklanan bakanlar hala koltuklarında oturabilir miydi ?
Çok sorduk bu soruyu.
Nereye gidiyoruz ?
Bizim kültürümüz böyle miydi ?
Büyüğünün yananında ayak ayak üstüne atmanın ayıp olduğunu düşünen kuşaklardan, özgürlük adına yan gelip yatan nesillere kaldık.
Üstelik iddialı laflarla “nesil” yetiştireceklerini söyleyen iktidarların döneminde bu yozlaşmanın artması ne ile izah edilebilir ki ?
Kulağımızın üstüne yatmaya devam ettiğimiz sürece, gidişatı görmeyeceğiz, duymayacağız elbette.
Siyaset, her şeyin önüne geçmiş.
Yukarı tükürsen siyaset, aşağı tükürsen siyaset.
Asıl siyaseti yapması gerekenler, şu veya bu şekilde dışarıdalar. İçerde olanların da hali ortada.
Gidişat iyi değil dostlar, hem de hiç değil.
Benim gördüğümü sizlerde görüyorsunuz elbet. Ne olur ses verin, dur deyin.
Yanlışın sırtını sıvazlamaya devam edersek, bizden sonra ki nesilleri çok daha vahim bir gelecek bekliyor.
Kim yaparsa yapsın, her türlü yanlışın ya yanında olmaya devam ederek bu sorumluğa ortak olacağız, ya da gücümüz yettiğince “cahillikle” mücadele edeceğiz. sağılacakla kalınız..

07.01.2014
Deniz 72
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.