Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.01.14, 16:56   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1857
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34522
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Uçtu Uçtu Koca TIR Uçtu!.. | Mehmet Türker

Bunu da gördük ya, bu iktidara helal olsun!..
Başbakan’ın “devlet sırrı” dediği koca TIR kayboldu!..
Devlet sırrı, sırra kadem bastı!..
Malum hikaye…
Hatay’da yakalanan ve içinde silah, mühimmat, hücum yelekleri olduğu iddia edilen TIR, MİT elemanları korumasında Suriye’ye doğru yol alıyordu!..
Savcının talimatına rağmen, Jandarmanın bu TIR’da arama yapması Hatay Valisi’nin yazılı emriyle engellendi!..
Öyle bir hukuk devletinde yaşıyoruz ki savcılık talimatının hiçe sayılmasını, İçişlerinin taze bakanı “Herkes kendi işine baksın” diye yorumladı!..

AKP Meclis Grubu içinde o çapta bir milletvekili yoktu ki Tayyip Bey müsteşarını İçişleri Bakanı yaptı!..
O İçişleri Bakanı, TIR’da Türkmenlere gönderilmek üzere insani yardım bulunduğunu açıkladı!..
İnsani yardım nedir?..
Elbise, ayakkabı, parka vs.
Fasulye, pirinç, bulgur, makarna çuvalları vs.
İlaç, sargı bezi ve bazı tıbbi ihtiyaçlar vs.
TIR’da bunlar varsa jandarmanın arama yapması vali tarafından neden engelleniyor?..
Neden polisin değil de MİT elamanlarının korumasında?..
İnsani yardım ise önden bir polis aracı kırmızı-mavi ışıklarını yakarak gider, sınırda Türkmenlere teslim edilir!..

Bakan Efkan’dan sonra ülkenin en yetkili ağzı, yani Başbakan şu açıklamayı yaptı:
“MİT yasasının 26. Maddesi var, savcının müdahale yetkisi yoktur. Bu yardım olayıdır. Suriye’deki Türkmenlere gönderilen yardımlardır. Yargının medyaya deşifre etmesi yanlış bir davranıştır”
Peki onun Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı ne diyor?..
“Bugünlerde sözü edilen, taşımayı yapan TIR olduğu söylenen aracın, gümrük kapılarından bizim kayıtlarımıza göre çıkışı yoktur”
Ya Türkmenler?..
Onlar da “Biz böyle bir yardım malzemesi almadık” diyorlar!..
Yani, uçtu uçtu, koca TIR uçtu!..

Bu ifadelerden sonra insanın aklına şu geliyor:
TIR yoluna devam etti, sonra karanlık biri yere çekildi, içindeki fasulyeleri, pirinçleri, makarnaları MİT elemanlarıyla TIR’ın şoförü afiyetle yedi!..
Diğerlerini sormaya gerek yok!..
Başka ne olabilir?..
Yardım yüklü (!) kamyon “devlet sırrı” diye jandarmaya ellettirilmiyor, ama en yetkili kişiye göre sınırı geçmiyor, Türkmenler de “Biz almadık” diyor!..
TIR buharlaşıyor!..

Yardım malzemelerini MİT elemanları yemediyse ortada koca bir “YALAN” var!..
Kim YALANCI, onu da siz bulun!..

TSK’nın kamyonu!..

“Devlet sırrı TIR”, Ankara’daki “kamyon olayını” hatırlattı!..
O geceyi ve ertesi günü hatırlayınız ne müthişti!..
Ne esrarengiz, ne film gibi olaydı!..
Sivil plakalı bir kamyon bir cephanelik gibiydi, ihbar üzerine gece yarısı polis tarafından çevrilmiş, Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilmişti…
Evet kamyon cephane yüklüydü!..
Aman Allah’ım…
Olay çok büyüktü!..
Bu mühimmat nerede ne maksatla kullanılacaktı?..

Balyoz ve Ergenekon davalarındaki iddiaların karanlığa (!) soktuğu ülkemizde neler oluyordu?..
Yeni bir darbe teşebbüsü müydü?..
Askeri malzemeler, patlayıcılar neden sivil plakalı bir kamyonla taşınıyordu?..
Hedef iktidardı!..
Türkiye’de yer yerinden oynadı!..
Ne komplo teorileri üretilmedi…
Yandaşlar neler yazmadı ki!..
Sonunda anlaşıldı ki bütün yük Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) aitti ve tamamen yasal bir nakildi!..
Sivil kamyonların kullanılması ise eskiden beri yapılan rutin bir uygulamaydı!..
Yandaşların sesi soluğu kesildi, hepsi dut yemiş bülbüle döndü, olay unutulmaya terk edildi!..
Yani, o kamyon, Suriye’ye giden TIR gibi uçmadı, buharlaşmadı!..
Bütün YALANLAR söyleyenlerin yüzüne yapıştı!..
Ama yüzsüzlükleri, pişkinlikleri bitmedi!..

-------Sözcü-------

Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.