Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.01.14, 14:37   #404
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Günün içinden'e, yine geçmiş ve gelecek günlerimizin içine edenlerden başlamak kaçınılmaz. Malum gündem çok dolu ve rezillik artık ayyuka çıktı.

En son yapılan liman baskınlarına eski bakan, yeni İzmir adayı Binali Yıldırım hazretleri yorum yapmış. "Zamanlama manidar"...

Kendisi için uygun zamanı sormadan bu operasyona bulaşanlar daha o gün mesai bitmeden görevden alındılar. Adam haklı tabi bende olsam aldırırdım o polislerin koltuklarını altlarından. Önceden bir haber verin, müsait mi değil mi bir öğrenin. Koskoca bakan eskisi, yepisyeni belediye başkan adayı herifçioğlu. Baskın gibi gidilir mi hiç sorumlusu olduğu yerlere. Önceden bir hazırlık yapsın, sizinde kursağınızdan geçecek haramlardan hazırlasın ve bunu tatlı bir sohbet eşliğinde kapatın gitsin. Korkarım Özalcığımın! temelini attığı "benim memurum işini bilir" felsefesi hala yerli yerine oturtulamadı. Arada böyle çıkar kavgalarında yine birbirlerini yemeye devam ediyorlar.

Ali Ağaoğlu denen dümbükle ilgili sanırım bu konu başlığında bir iki kere fikrimi açıklamıştım yıllar önce. Sorgulanıp serbest bırakılmasının ardından Savcı Öz 'le ilgili yaptığı açıklamayla yine manşetlere çıktı. Bundan yaklaşık 1 yıl kadar önce Dubai gezisinin masraflarını kendi şirketinin karşıladığını söyleyerek Savcı Öz 'ün de aslında kendisinden farkı olmadığını dile getirmeye çalışmış. Ama bunu öyle bir manşetlere taşıyorlar ki sanki yenen bu herzede Ağaoğlu AK kaşık. Ulan o herifin 60-70 bin liralık tatil masrafını karşılamanda ki amacın neydi? Sadece güzellik olsun diye yapmadığın gün gibi aşikar.

Sonuçta biri Erdoğanın biri Fettonun çocuğu. Bunların sağlıklı birer birey olabileceğini düşünmek en basit deyimle aklımıza hakaret olur. Al Ağaoğlunu vur Öz 'e, babalarından dolayı ortaya bu şekilde hilkat garibeleri çıksın.

Üstteki Fotoğraf Japonya gezisinden bugün basınımıza düşen bir kare. Suratlardaki meymenetsizliğe deyinmeyeceğim de o türban üzeri boneye çok güldüm. Japon aklı işte. At kulağına kelebek konmuş gibi duruyor ve ayrıca boşbakanın bıyıklara da bir bant çekilmesi elzem aslında. Adam zaten kıllık yapmak için bahane arıyor ve temizliğin bu kadar önemli olduğu bir tesiste o bıyıklar bu şekilde serbest bırakılmamalıydı bence.

Bir zamanlar Ferdi Tayfur
televizyonda "Yetiş Emmioğlu" diye bir program yapıyordu. Elinde mikrofonla sokaklarda dolaşıp sorular soruyor ve dertlere derman olmaya çalışıyordu. Ama bir vatandaşa "şimdi ben sana ne sorayım?" diyerek akla hakaret bir soru yönelterek zirve yapmıştı.

Hafta içi Cumhurbaşkanı Gül de gazetecilerle yaptığı toplantıda son olaylar için "Ne yapabilirim, siz söyleyin" dedi. Tabi etrafındaki yalakalardan ses çıkmadı bari ben söyleyeyim. O koltuktan kalkta oraya oturduğunda neye hizmet etmesi gerektiğini bilen, ettiği yemine sadık kalan, birilerinin muridi olmadan halkı için çaba harcayan, en azından görevinin bilincinde olan biri otursun.

**

Magazine sarasım yok, keyifsizim. Ama Beşiktaşımın Ronaldinho aşkı sürmekte ve değinmeden edemeyeceğim. Dün bir yerde okuduğum espiriye çok gülmüştüm. Belki siz de gülersiniz diye yazayım bari.

"Beşiktaşlılar boşuna sevinmeyin, hükümetin son aldığı karara göre Ronaldinho'nun görev yeri değiştirilmiş ve o artık bir sol bek"...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.