Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.01.14, 09:53   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15643
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Şark ve Kamer

Devletin devlet olma özelikleri:
Dil birliği,
Toprak bütünlüğü,
Gelenek görenek bütünlüğü,
Bayrak birliği,
Bu dört faktör ,Devle olma özeliklerinin olmaza olmazıdır. Bunun yanı sıra bazı faktörler var ki onlarda bu ülkede Ulus olma özeliğini ortada kaldırmaya yönelik, bireysel ve dinsel çıkarları için Ulusun önünde engel olurlar. Buda özelikle doğuda (Şarkta) ve İslam ülkele
rinden görülen bir hastalıktır. Bu hastalık uyuz gibi Ulusun bağrına bir hançer gibi saplanıp Ulusun çağdaş ve ilerici, aydın, yenilikçi bir konuma gelmesini engeller.
Atatürk bunu bildiği için takke ve zaviyeleri kapatmıştır. Âmâ bunu pratikte hayata Türkiye Cumhuriyeti geçiremedi. Sebebide Osmanlı daki ve İSLAMİYET TEN var olan yönetim bicimi ve eğitim yöntemi ilerlememize engel teşkil etmesi,.
Bugün güney doğudan halen Ağalar ve Tarikat liderleri yönetim üzerinde etkili oluyorlar ve siyasi partalları yönlendiriyorlar.Türkiye dede Köy Enstitülerin kapanmasını iştiysen bir ağanın olduğu gerçeğini inkar etmemek gerekir.
Bu olayın KAMER’LE ne ilgisi var diye bilarsınız.?
Bugün 90 yıllık Cumhuriyetten ağalar ve tarikat liderleri tüm yoları ve geçitleri kapatarak Halkın çağdaş eğitim almayı bir ölçüden engellediler. Bu zihniyet Milli kurtuluş mücadelesinden İngilizlerle ve işkal küvetlerle işbirliği yaptılar çünkü çağdaş bir ülkede kendi çıkarlarının yok olması gerçeğini biliyorlardı ve İngiliz emperyalistler kendi çıkarlarını korumak için bu güçlere akıl hocalığı yapıyorlardı.
Sayın Kamer Genç, böyle bir ülkenin içindeki Alevi kültürüyle yoğrulmuş. Devlet tarafından hançerlenmiş, yok edilmek iştenmiş,yerlerinden edilmiş, Dağlardaki Mağaralarda sıkıştırılıp yok edilmis,İbadetlerini yapamaz olan bir yapıda geliyor. Bu topluluğa ister Alevi ister Şafi veya başka bir anlam yükleyerek söyleyin. Bu insanlar Devlete güvenleri yoksa eski geleneklerini sürdürmek zorundalar. Yoksa yaşamaları mümkün değildir.
Yarı feodal, yarı kapitalist olan bir ülkedeki milletvekillerimde, yeri gelince çağdaş bir eğitimle hareket ederler yeri gelince içinde çıktığı toplumun tepkilerinde esinlenerek zaman zaman böyle çıkışlar yaparlar
Ülkemizin gelişmesinin önündeki bu zihniyet Devlet olma özeliklerimizi ,nispi olarak engelediler.engellememiş olsalardı bugün bir milletvekili yabancı bir ülkenin toprağında olduğunu kavrayıp Ülkeyi yöneten bir Başbakanın eşini orda eleştirmezdi.
Çünkü devlet oma geleneğiyle yetişen bir insan bulunduğu konumdan nasıl konuşacağını bilir,
Ülkenin çıkarlarını her yerde korur,
Dil birliğini,
Toprak birliğini,
gelenek görenek bütünlüğü,
Bayrak birliğine saygılı olarak hareket ederdi.

Sevgilerimle..
10-01-2014
Deniz 72

__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.