Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.14, 11:17   #3
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Kardeşlik Üzerine

Sn. Maviş,

Saygı, sevgi, empati, sağlam yetişmiş, sağlam karakterli, toplum ve kurulu toplum düzeni için, tehlike teşkil etmeyen bölüşümcü insanların aslında kendine şiar edinmesi gereken beşeri hasletler! Hoş görü, tolerans, anlayış ile karşılama toplumsal ve bireysel ilkelerinizden bir şeyler koparmaya matuf hareketleri ve davranış bozukluklarını tetiklemeye devam ediyorsa, herkesin sahip olmak istediği insan hak ve hürriyetleri, toplumun ulvi değerlerini, milli değerlerini ve ilkelerini yok etmeye matuf çalışmalara ve kisvelere dönüşüyorsa, gösterdiğiniz sevgi, saygı, empati yaşadığımız toplumda size silah olarak geri dönüyorsa, anlayış, sevgi, saygı, empati sözcüklerinin içindeki derin manaların ne kiymeti kalır.

Hümanist duygular, barış sözcüğü, savaş söylemlerine duyulan antipati ve karşı duruş, savaşı tetikliyen tüm haller, ırk esasına, renk esasına, din tarikat esasına göre kulvarlaşmak, savaş çığırtkanlığı çağrışımından maada neye yarar?


Silahlanmaya ayrılan trilyon dolarlardan bir kaç trilyon doları, açlık, susuzluk, eğitimsizlik, üretimsizlik sarmalında kıvranan başta Afrika ülkeleri olmak üzere dünyada milyonlarca insanın derdine deva olmaz mı?

Dünya ve dünya içinde Türkiye! Türkiye'nin demokrasi, cumhuriyet ve ilkeleri ile dizayn edilmemiş düzen içinde, laik düzeni, sosyal devlet ilkelerini, hukuk üstünlüğünü özümseyememiş, muhafazakar demokrat olarak kendini tanımlayan anti demokratların varlığı, bu varlığın kirli siyasete, sevgisizliğe, siyaseten oya dönüştüğü bir ortamda hangi anlayışa, hangi farklılıklara anlayış gösterip kendimize ve cumhuriyet kazanımlarına silah olarak dönmesine hoş görü ile bakacağız?

Kardeşlik üzerine yazdığım yazının okunarak tarafınızdan paylaşılmasına teşekkürlerimi sunar ilaveten yorumlarım ile katkı sunabildiysem ne mutlu bana.

Sürç-i lisan ettik ise affola.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.