Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.01.14, 20:32   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14428
Aldığı Teşekkür: 15349
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Yoksunsan Yoksun

Önceki gün akşam Ankara Ekin Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Uğur Mumcu’nun yazılarında uyarlanan SÖZ MECLİSTEN İÇERİ adlı tiyatro oyunu Kayseri’de sergilendi.

Katılımcıların büyük beğeni ile izlediği oyun günümüz siyasetinin niye bu halde olduğunu gözler önüne sermesi açsından ilginçti.

İlginçlik Uğur Mumcu’nun 1975-1981-1983-1992 yıllarında yazdığı yazılarda işlediği konuların bugün birer birer gerçeğe dönmesi idi.

Tabi ki olayın en üzücü tarafı, siyaseti sadece “ mavi boncuk” dağıtmak olarak görenlerin, Atatürkçülüğün, devrimciliğin, ilericiliğin dayanılmaz hafifliğine kapılan bazı zavallı siyasetçilerin duyarsızlığı idi.

Laf cambazlığı yapanların, böylesi bir dönemde öğreneceği ve öğreteceği çok şey varken “iş yoğunluğu, kafa karışıklığı” gibi gerekçelerle duyarsızlıklarına tavan yaptırmasını kabul etmiyor bu beyin.

Bu tipler yüzünden siyaset her geçen gün kirleniyor, yozlaşıyor.

Konuşmaya Atatürk demiş ki ;” Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir” diye başlayan bu tipler, hayatında kaç tiyatroya gitmiştir acaba ?
Temsil ettiği kurumun misyonundan haberi var mıdır ?
Sözüne ne kadar güvenilir ?

Eğer yoksunsan bu duygulardan benim için de, toplum içinde yoksun kardeşim.

Hasbelkader esen rüzgarlar seni bir makama oturtturmuş olabilir. Aynı rüzgar ters esince de geldiğin gibi gidersin.

Siyaset sadece ahkam kesmek, günlük olayları konuşmak değildir.

Siyaset, değerlerine sahip çıkmaktır.
Yürekli olmak, sözüne sadık olmaktır.
Bakın çevrenize kaç tane var bu adamlardan ?
Gazetelerde boy boy fotoğraflarını gördüğünüz, televizyon ekranlarında “ne de güzel konuşuyor” dediğiniz adamlar vallahi yalan söylüyorlar.

Herkese “canım,cicim” pozları sattıklarına bakmayın.
Temsil ettikleri kurumun ne tarihsel işlevinden , ne bugün ki anlayışından haberleri var.

Haberleri varsa da, yokmuş gibi davranırlar.
Kimdir bunlar ?
Kim olursa olsun.
Adı Mustafa olmuş, Ahmet olmuş, Mehmet olmuş olsa ne değişir ?

Yoksunsan, sanattan, şiirden, müzikten yoksun kardeşim.
Yoksan da, seni kimse dinlemez.

Sorsanız bunlara Uğur Mumcu’nun okumadık kitabını, dinlemedik konferansını bırakmamıştır.

Herkes okur, herkes dinler de önemli olan ne öğrendiğindir.

Özellikle bugün temsil makamlarında bulunan “muhalif” siyasetçilerin, belediye başkan adaylarının fazla ders çalışmasına gerek yoktu eğer SÖZ MECLİSTEN İÇERİ’yi izleselerdi.

Sanata gönül vermiş insanların elini sıkıp, dokunabilselerdi eğer, sokak sokak dolaşarak toplamaya çalıştıkları oylardan fazlasını alacaklarından eminim.

Ama yok.

“Toplantım vardı, misafir geldi, seçim çalışması yapıyordum, aday arıyordum” gibi uyduruk mazeretlere karnımız tok.

İçinden gelmiyor anlaşılan.

İçinizden gelmiyorsa yoksunsunuz ve yoksunuz.
2 saatte dünya kadar bilgiyi belleğinize alabilirdiniz.
Sakın ha, haberim yoktu falan demeyin, beni inandıramazsınız.

Sözün özü şu dostlar ;

Yoksunsan yoksun.

Yoksan il başkanı olsan ne yazar, belediye başkanı , milletvekili olsan ne yazar ?

Saygılarımla..

11.01.2014
Deniz 72

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.