Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.01.14, 11:08   #1
Hasat
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,507
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12923
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Erdoğan'dan Şoke Eden İtiraf !

Başbakan Tayyip Erdoğan geçmiş yargılamalarda oluşan soru işaretlerini şimdi daha net gördüklerini söyledi.

Cemaat’i “gözü dönmüş gizli örgüt ve virüs” olarak niteleyen Erdoğan, Ergenekon ve Balyoz’u işaret ederek “sahte deliller ve “ayarlanmış mahkemeleri” hatırlattı.


Başbakan Erdoğan AKP TBMM Grubunda ve Ankara’da düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmalarda isim vermeden Özel Yetkili Mahkemelerde yapılan yargılamaları gündeme getirdi. Bu yargılamaların örgütlü bir yapı tarafından gerçekleştirildiğini kaydeden Erdoğan, “Bugün artık geçmişteki bazı yargılamaların da üzerinde çok büyük soru işaretlerinin oluştuğunu daha net olarak görüyoruz. Sahte ihbar mektuplarıyla, yasadışı dinlemelerle, sahte delillerle tasarlanmış ve ayarlanmış bir kısım yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini bugün çok daha belirgin şekilde görebiliyoruz” dedi.


Bütün bunların hukuk, adalet saikiyle, vicdan saikiyle yapılmadığını ifade eden Erdoğan, “Bu hukuksuzluklar tamamen örgüt saikiyle yapılıyor. Örgüt bağlantısı var. Bununla ben yargının tümünü asla zan altına alamam. Bunun içinde yürütme de var. Bunlar müşterek yapılıyor, bir dayanışma içerisinde yapılıyor” diye konuştu.


Yargı örgütün kontrolünde


Konuşmasında yargıya yüklenen Erdoğan, yargının tarafsız olması gerektiğini, bağımsızlık adı altında bir örgütün kontrolünde hareket etmesini kabul etmeyeceklerini bildirdi. Devletin kurumları içinde nasıl çark kurulduğunun, nasıl bir örgütsel yapılanmaya gidildiğinin net olarak ortaya çıktığını belirten Erdoğan, “Göreceksiniz, bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak. Biz bunları meydana çıkarmak zorundayız. Kim olursa olsun, artık olayın aslı şudur:

Acırsanız acınacak hale gelirsiniz. Nasıl bir takiyenin, kokuşmuşluğun, çürümüşlüğün hüküm sürdüğü ortaya çıkacak. Malezya’da beraberimizdeki medya mensuplarına da ifade ettim: Virüs vücuda girmiş, sinsi bir şekilde yerleşmiş, çoğalmış, bir anda vücudu esir almak üzere harekete geçmiş. Ancak bu bünye, kendisini sinsi virüslere teslim edecek kadar zayıf bir bünye değil” ifadelerini kullandı.


Başbakan Erdoğan, tarihi incelediklerini ve tarihte de bunu gördüklerini de vurgulayarak, “Büyük Selçuklu Devletinde Haşhaşiler denilen gözü dönmüş gizli bir örgütün devlet bünyesini nasıl esir almaya çalıştığını, gerektiğinde düşmanlarla nasıl işbirliğine gittiğini, asırlar önce millet olarak yaşadık ve gördük. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu sinsi virüslere, devlet bünyesini terketmeye yönelik sızıntılara asla geçit vermez ve vermeyecektir” görüşlerini savundu.

Ulusalpost
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.