Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.01.14, 01:16   #20
Utay
. . . Hayat Dışı . . .

Utay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3
Ettiği Teşekkür: 193
Aldığı Teşekkür: 335
Rep Derecesi : Utay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerdeUtay Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Rastgele (Utay)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Direk olarak sorsaydim, yaa cok meraklilar, yada cok üseniyorlar diye bile düsünebilirdiniz.

Ankarada olmaniz, ve sürdügünüz is üzerine simdi tam interesan buldum.

Ankaranin yanibasinda olan Elektron Hizlandiricisina, 2009´dan beri Faaliyetini gösterip, kimligi tesbit edilen Flame Virüsü, zarar verebilirmiydi?.
Nede olsa bu Virüs, Orta dogu, tam olarak Iran´in Atom Programini hedef almis, Amerikanlarla Mosadin cikardigi Virüsten, Mosadin acgüzlülügü yüzünden, bunu daha gelistirip, kontrol altindan cikmisti.

Böyle 9 Mayis 2012 senesinde yollanan Zuizid Programi, su Süper virüsü, nede olsa 20 Mb´ye varan, süper ispiyonu öldürmeye baslamisti.

Sayet bu yol secilmeyipte, Atom Santrallarinin ( Zentrifugallarin) hizini bile Sabota edebilen Virüs, Kontrol disi ciktiginda, Türkiyede olan Elektron hizlandiricisina ne kadar zarar verebilirdi?.

Nede olsa, Cern´de yapilan deneylerden sonra, Türkiyede su siyah deliklere göz dikmis, simdilik hangi basamakta olduklarini tabiki bilmiyorum.

Sayet böyle bir deneyde, Su "Flame", burada sabota edipte, Siyah delik Kontrol disi ciksaydi, bunu durdurma imkani var,miydi?.

Bir zamanlar kendimde Virüsleri analize etmeye basladigimda, su Flame Virüsüne hayran kaldim diyebilirim, sadece Elektronik postalarinin Kopyasini yapip, geldigi adrese göndermiyordu, Zentrifugallari bile sabota edebiliyordu.

Tabiki yani basinda, Bilgisayarin, Kamerasini veya Microfonunu bile acip, cevresindekileri, veya etrafindaki konusmalari bile iletiyordu.

Onun icin senelerce Iran 5%´lik urandan yüksege cikamamisti.

Flame üzerine bilgileriniz varmi?.

Nede olsa, bu Virüs Türk sitelerine üye olmami sagladi.
Tek bilgim ülkeler arası ciddi şekilde gerilmelere sebep olduğu.

Ayrıca BitDefender Labs Virüs araştirmacilari üzerinde bir çalışma yaparak,virüsü algılama ve silme özelliği taşıyan bir program halka açık olarak paylaştılar. Onun dışında pek bilgim var dersem yanıltmış olurum, çünkü söylediğiniz konu çok geniş kitleyi etkileyen bir konu ve pek bilgi paylaşımları olmadı.