Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.01.14, 05:06   #14
Erdy
Tam Üye

Erdy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 31
Ettiği Teşekkür: 87
Aldığı Teşekkür: 905
Rep Derecesi : Erdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerdeErdy Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Bitkin
Erdy isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Atatürk'ün İslam Dinine Yaptığı Hizmetler

Bu tartışma uslubunu hiç sevmiyorum.

Tamam yaşım gençtir belki çoğunuza göre. Belki bilgim azdır, belki burada yorum yapmam yersizdir ama forumda Atatürk'e birisi en ufak bir kelime ile eleştiri getirdiği zaman çok sert yorumlarla karşılaşıyor.

Atatürk yaptığı işlerle İslam dinine katkıda bulunmuş mudur? Bulunmuştur tabi ki ama ne derece katkıda bulunmuştur ne derece zarar vermiştir bunu oranlamak çok güç. Hele ki işin içine siyasi tartışmalar girdikçe bu bir lise münazarası gibi geliyor bana.
Alıntı:
İslam dinini gerçekten bilen pek çok yerli ve yabancı bilim adamına göre Atatürk, Hz. Muhammed’ten Sonra İslamiyete En Büyük Hizmetleri Yapan Kişidir.
Yazıyı okudum ve bu cümleyi görünce çok şaşırdım. Buradaki asıl amaç Atatürk'ün dine olan hizmetlerinden çok kişiliğini yüceltmeye çalışmaktır benim görüşüme göre ve bunu bu şekilde söylemekte yanlıştır.

Yani söylemeye çalıştığım şey şu. Bir taraf kötülerken diğer tarafta yüceltiyor ve bunu -kendi düşünceme göre- yanlış olan yollarla yapıyor. Bu yüzden gerek yöneticilerden, gerekse forum üyelerinden sağduyulu bir şekilde tartışmalarını istiyorum. Forum statüsü ne olursa olsun hiçbir üye yazdığı yorumları endişe ile yazmamalı. Tartışma yazıları bilgi yarışmasına dönmemeli. Bir tarafta hata varsa düzeltilmesi istenmeli ve bunu kırıcı olmadan yapmalı.

Umarım söylemek istediğim şeyi iyi anlatabilmişimdir. Bunu yazmaktaki amacım kesinlikle birilerini haklı veya haksız ilan etmek değildir ki haddime de düşmez. Sadece tartışma ortamlarında olumsuz olarak gördüğüm ve rahatsız olduğum bazı noktalara parmak basmak istedim.