Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.01.14, 10:14   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15644
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Tarikatlar ve Partiler

4000 bin yıl önce insan oğlu kendi yaşamlarını sürdüre bilmeleri ve avlanmak için guruplar halınde birlik olusturdular.Bu birliğin sonunda daha iyi avlandıklarını gördüler.Birlikdenliklerini alan hakimiyeti kurarak pekiştirdilar.Hakimiyet kurdukları yerlerde avlarını korumak için başka insanları o alana sokmamaya başladılar.özel mülkiyetin temelerini attılar. Daha sonra hayvanları beli bir cenber etrafuna alarak evcilertirmeye başladılar.arkasında topragı sürmeye başladılar. Daha çok hayvan ve insan güçüne gereksinme duyunca alan sınırları belirleyin devletin ilk temelleri atılmaya başlandı.
Tarihin her dönemine baktığımızdan özel mülkiyet ve ben olma,güçlü olma özeliklerinden dolayı biri, birilerini çalıştırıp sömürmeye başladı . Artı ürünler artık eşit bölerek paylaşılmadan güçlünün olmaya başladı.
2000 bin yıl öncesine gelince ,tek Tanrılı dinler insan yaşamının vaz geçilmesi olunca .Yönetenler üzerinde etkili olabilmeleri için DİNİ GURUPLAR VE CEMAATLAR oluşup yönetimde pay almaya başladılar.
Her toplumda bu işter ileriçi aydın, işter geriçi,işter İslam ,işret Hiriyistan olsun . Bu tarikatlar her zaman var olmuşlardır.Önemli olan bu gurupların yönetim biçimini sinsi sinsi kemirip yök etmemesidir. Bunları etkisiz hale getirmek yönetenlerin işidir .Yoksa bir sarmaşik gibi gövdene yapışıp seni tümen ortadan yok eder.Yönetimi , kendi ilkeleri ve düşüncesine göre yönetip, bir kanser hüçresi gibi yavaş yavaş ilerliyerek seni Tarihin boş karanlığına itter.
Türkiyedeki GÜLEN HAREKETİ. Uzun bir zaman diliminde siyesi ve eğitim çalısmalarını yürütüyor.(40 yıldır)Bu hareket,İslamı sentez içinde varlığını sürdürüp islamın yaşam bicimini ve Kuranı rehper almasına rahmen.Yaşam felsefesinden yüzünü batıya dönderip onların yaşam biçimlerini kendine örnek almıştır.Batılılarla daha iyi anlaşma yollarını aramıştır. Nispi olarakda başarılı olmuştur.
Cematla AKP arasındaki cekişme ratla beraber,bu olğununda payı büyüktür.
BU Ülke hepimizim,Ulusal mücadeleye bakın,Tüm ANADOLU mozagi ordadır.Tarikatcisi,Kürdü,Sünüsi,Alevisi,Cerkezi bu topraklar için kanını dökmüştür.O halde bu gerçegi göz ardı etmeden onlarla anlasma yollarını arayıp bulmalıyız.Biz bu çeliskilerde yarlanıp Gülen Cematinin hakındaki düşünçelerimizi yeniden gözden mi geçirmeliyiz onların hiç bir zaman Hizbullah gibi, kökde dinciler gibi bu ülkeye zarar vermemişlerdir.
Sevgilerimle
21.01.2013

Deniz 72
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.