Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.01.14, 13:44   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,735
Ettiği Teşekkür: 20107
Aldığı Teşekkür: 34602
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Dünyanın En Ünlü 10 Aşk Hikayesi

Onlar yaptıklarıyla adlarını tarih kitaplarına yazdırdılar. Yaşadıkları aşklar da yaptıkları gibi dilden dile dolaşıp adeta destanlaştı. İşte dünyanın en ünlü 10 aşk hikayesi...
Çar Nicholas II ve Alexandra Federovna / 1800’lerin sonu ve 1900’lerin başı - Rusya
Nicholas, Rusya’nın gelecekteki Sezar’ı, güzel Alman prensesi Alexandra’ya aşık olmuş. Tarafların aile baskılarına rağmen birlikteliklerini kimseden saklamadan yaşamaktan çekinmemişler. Bolşevikler Rus kraliyet ailesini esir aldığında, Alexandra ve Nicholas birlikte idam edilmiş.

Lord Nelson ve Lady Emma Hamilton / 1700’lerin sonunda - İngiltere
Ünlü ressam George Romney’nin pek çok tablosuna figür ve kendisine ilham olan güzelliği ile ünlüydü Emma. Emma, Sir William Hamilton ile Lord Nelson da Lady Fanny Nelson ile evili olmasına rağmen, ikili tanıştığında Emma Lord Nelson’dan o kadar etkilenmiş ki “Aman Tanrım, bu mümkün mü?” diyerek bayılmış. Ne karşılaşma ama! Tüm Londra’yı büyüleyen bir aşkla cüretkar bir şekilde Emma’nın kocasıyla birlikte bir kaç yıl yaşamışlar.
Mark Antony ve Kleopatra / M.Ö. 31 - Roma ve Mısır
Öyle güçlü bir aşk yaşadılar ki ayrılmaları için savaş başlatılmış. Mark Antony, Kleopatra’ya olan aşkı yüzünden karısı Octavia’dan ayrılmış, Octavia’nın erkek kardeşi Octaivan roma ordusunu onları yok etmek için Mısır’a getirmiştir. Fakat iki aşık ayrılmak yerine intihar etmeyi tercih etmışler; gerçek Romeo ve Juliet hikayesi!Napolyon ve Josephine /1800’ler - Fransa
Napolyon güzel Josephine’i görür görmez vurulmuş ancak kendini ifade etmesi seneler sürmüştür. Bir kez bir araya geldikten sonra, ihanet ve dramla dolu gerçekten fırtınalı bir aşk yaşamışlar. Josephine bir varis doğuramayınca, Napolyon onu başka bir kadın için terk etmiş ve Josephine kalp kırıklığından ölmüş. Napolyon Josephine’i asla unutamamış.

Pyramus ve Thisbe / M.Ö.331 - Babil İmparatorluğu
Babil İmparatorluğu’ndaki en yakışıklı erkek Pyramus ve en güzel bakire Thisbe imiş. Komşu ve çocukluk arkadaşları oldukları için aileleri tarafından evlenmeleri yasaklanmıştı. Bir gece, buluşup birlikte kaçmayı planlıyorlarmış. Ama bir gün bir dağ aslanı Thisbe’ye saldırmış. Kız kaçabildi ama aslan peçesini kapmıştı. Pyramus aslanın ağzında kızın kanlı peçesini görünce, öldürüldüğüne inanmış ve kendisini kılıcı ile öldürmüş. Ve Thisbe Pyramus’un öldüğünü görür görmez kılıcı yerden alıp o da kendini öldürmüş.

Richard Burton ve Elizabeth Taylor / 1960’lar - Amerika
Richard Burton ve Elizabeth Taylor, Mark Antony ve Klopatra’nın aşk hikayesini anlatan film de dahil olmak üzere pek çok eserde birlikte rol aldılar. Ve birbirlerine hissettikleri kimyasal ve cinsel çekime daha fazla dayanamayıp, ikisi de evli olduğu halde aşk yaşamaya başladılar. Daha sonra evlendiler, ama fırtınalı aşkları çabuk söndü ve boşandılar… Sadece 16 ay sonra Afrika’da tekrar birbirleriyle evlenmek için!

Juan ve Evita Peron / 1940’lar - Argentina
Juan Domingo ve Evita inanılmaz politik güce sahip aşıklarmış. Kendisini fakir hayatından kurtarıp, Juan’ı baştan çıkaran Evita, kendisini aşık olmaktan alıkoyamamış. Birlikte Arjantin hükümetinin tüm faaliyetlerini değiştirmişler ve dönemin en çok sevilen politik çiftlerinden birisi olmuşlar. Büyük zaferlerinin birinin hemen ardından Evita trajedik bir şekilde kanserden ölmüş.


Prens Edward ve Wallis Simpson / 1900’ler - İngiltere
Edward, son derece çekici ve evli olan Wallis Simpson’a aşık olduğunda İngiliz monarşisi için son derece önemli değişiklikler yapmış. Wallis, İngiltere kraliçesi olamayan bir Amerikalı olarak 1934’de kocasından ayrılmış ve ikili son derece vahşi bir romans yaşamaya başlamış. Edward 1936’da İngiltere kralı oldu ama çok geçmeden sevdiği kadınla evlenebilmek için tacını iade etmiş.Tristan ve Isolde / 1200’ler - İrlanda
Tristan çok sevdiği amcası Kral Mark’ın karısı Isolde’ye aşık olmuş. Bir çeşit üçlü ilişki başlamış, herkesin birbirine gerçekten değer verdiği. Fakat Tristan ve Isolde birbirlerine hissettikleri tutkuyu inkar edememişler ve zina işlemişler. Kral Mark bunu öğrenince, yeğeni Tristan’ı zehirli bir kılıçla öldürmüş. Isolde Tristan’ıun ölüğünü öğrenip cesedini gördüğünde kahrından hayata veda etmiş.


Voltaire ve Emilie du Chatelet / 1700’ler - Fransa
Voltaire Fransız kraliyet ailesi tarafından son derece sevilen bir yazarmış ve Emilie de genç, akıllı bir sosyete. Emilie, Marquis du Chatelet’le evli olmasına rağmen kendisi gibi Voltaire de insanların ne düşündüğünü önemsemiyormuş. Emilie ölene kadar 15 yıl boyunca sevgili olarak yaşamışlar ve bilinmişler. Hatta Emilie’nin kocası trarafından alınan bir evde yaşamışlar. Birbirlerine karşı sadece fiziksel bir çekim duymuyor, birbirlerinin zekasından da son derece etkileniyorlarmış.
kaynak
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.