Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.14, 10:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kimi Kime Şikayet Edeceksin

KİMİ KİME ŞİKÂYET EDECEKSİN

Halk arasında ananı belleyen kadı olursa diye başlayan bir söylem var; bu sözden hareketle, hukuk tükenmiş, HSYK’lu kendi içinde bölünmüş, kimi R tipi örgüte, kimi F tipi örgüte, kim P tipi örgüte dahil olarak, Türkiye cumhuriyeti ve Türk milleti düşmanlığında, cumhuriyetin kazanımlarında ortak tavırda birleşerek düşmanlıkta kanka olmuşlarsa, kimi kime şikayet edeceksin.

Kadro paylaşımında kan düşmanı oluyorlar. Çoğu paylaşım konularında aralarında açmaz ve sorun var. Tek ortak yanları, tavır ve eylemleri Türk milleti, Atatürk ve kazandırdıkları değerlerin düşmanlığında birleşmek.! R, F, P tipi örgütler paralel devlet oluşturmuşsa, siz bayraktan, ülkeden, vatandan, vatandaştan, saçı bitmedik yetimin hakkından, memurdan, işçiden, emekliden, çiftçiden, zanaatkardan ,esnaftan yana her konuda mağdur olmuşsanız kimi kime şikayet edeceksiniz?


Keza Danıştay, keza Anayasa Mahkemesi kendi içlerinde bölünmüş, kimi Tayyipçi kimi cemaatçi! Polis desen kısmen cemaatçi kısmen Tayyipçi, kısmen ülkücü! İçlerinde cumhuriyet ilkelerinden ve devletinden yana tavır koyanlar pek az ve operasyonel görevlerde amir konumunda değiller.


Gösteriler, toplu telin etmeler, paylaşım sitelerinde ve meydanlarda toplanan binler ve milyonlarca imzayı bulan protesto hareketleri, T.C. makamlarında oturanların duyarsızlığı nedeniyle cılız seslere dönüşmektedir.


R tipi örgütün tek yanlı oydaş ve millet yaratma çabaları, hukuk adamı olanlardan bazılarının kendilerinden olmayanlarını, çıkaracakları yasalar ile kendilerine bağlama çalışmaları, hukukun çöktüğüne, hukuk üstünlüğü diye bir kavramın artık Türkiye’de imam Tayyip hazretlerinin başkanı olduğu R tipi örgüt döneminde olmadığına ve rafa kalktığına, bunun için şikâyetçi olanların analarını belleyenlerin bunlar olduğunu bilenler, kimi kime şikâyet edeceklerini bilemez olmuşlardır.


Uygulama ve idari biçimlerine itiraz edenleri uçları dışarı da, kökleri içerde kendilerine muhalif ve hükümeti düşürmeye matuf oluşumların militanı sayan zihniyet, muhalif olanların en büyük görevlerinden birinin muhalif oldukları hükümeti düşürmek olduğunu bilmemeleri, kabul edememeleri ve bu nedenlerle sevgisizliğin, saygısızlığın hoş görüsüzlüğün eşi görülmemiş örneklerinin sunulduğu 11 yıl ile ülkeye 50 yıl kaybettiren, siyaseten iktidar olup muktedir olamayanların R tipi örgüte dönüşerek millet üzerindeki şiddet dâhil faşizan uygulamalarını halk izlemektedir.


Makamlar, makamlarda oturanların görevi, yolsuzluk, rüşvet, komisyon ve köşe dönmenin hesaplarının yapılacağı, yandaşların kayrılacağı, adama göre iş ile ceplerine para doldurmanın planlarının yapılacağı yerler hiç değildir. Çocuklara Gemicik, hatta Gemicik zinciri kurulmaya çalışmak için planlar yapılacak yerler hiçmi hiç değildir.


Hukuk ve hukukçu, işlerine geldiğinde hukuk ve hukuk adamı! Ve uyulması gerekir değilse verilmiş kararlara uyulmaz, kararı verenler tenzili rütbe ile başka yerlere sürülür iyi ki fizan denilen şehir Türkiye Cumhuriyeti hudutları içinde bir vilayetimiz değil yoksa tenzili rütbe olanların fizana sürülmeleri işten bile değildir


Makamları işgal edenler, görevin gerektirdiği davranışları, gününde saatinde, yerine getirmiyorsa, ceza hukukunda bunun adına görev suçu işlemek denir ve cezayı müstelzimdir. R tipi örgüt, F tipi örgüt, P tipi örgüt oturdukları makamları hep bana Rab bana diyerek Nalıncı keseri gibi kendilerine yontuyorsa, her uygulamadan rüşvet ve komisyon beklentisi içine giriyorlarsa Türkiye ve Türk milleti adına kaygılarımız nasıl büyük olmasın!


Kaygıların Türk milleti adına bu denli büyük olduğunu bilenler, R,F,P tipi örgütler ve militanları, her meslekten yardakçıları suç ortakları sonucu sözün bittiği noktaya getiriyorsa, Türkiye’de yurtseverler, Türk milleti mensupları müşteki oldukları konularda suç faili aramasınlar paralel devlet oluşturanların örgüt biçimlerine baksınlar asıl suçluluların kim olduğunu görsünler.


Makamlarda oturanlar, kendilerinden şikayetleri suç oluşturduğunda bu suçlarından dolayı konumları gereği ve çıkardıkları koruma yasaları ile yaptırımlardan yırtmış olabilirler ama gönüllerdeki mahkûmiyetlerinden asla kurtulamazlar. Tıpkı Balyoz, Ergenekon, Oda Tv, Poyrazköy, Ay ışığı, Casusluk vb diğer davalardan mahkûm ettikleri ama kamu vicdanında asla mahkûm edemedikleri yurtseverlerin suçsuzluğunun tescili gibi.


26.01.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.