Tekil Mesaj gösterimi
Eski 27.01.14, 10:20   #1
Deniz
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 389
Ettiği Teşekkür: 14441
Aldığı Teşekkür: 15355
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart İnsana Dosta İhtiyacımız Vardır

“Elimi dostça omzuna koydum, meğer yarası tam oradaymış”.

Her gün onlarca insanla karşılaşırız. Hiçbiri bir diğerine benzemez. Davranışları, gülüşleri, hüzünleri farklı farklıdır. İlk bakışta rahat bir insan sandığınız birisi öyle bir davranış gösterir ki şaşırıp kalırsınız. “Aman Allahım o da ne? Sanki içinde, bilinçaltında ondan hiç kurtulamadığı, derinlerde saklanmış, her an patlamaya hazır bir şey var”. En akıllı zannettiğimiz insanlarda bile bu duruma rastlarsınız. Peki, neden böyle oluyor? Temeldeki nedeni: Rahat bir toplum değiliz. Tanımlamalarımız, kurallarımız o kadar fazla ki… Yaşanmamışlığın getirdiği bir sorun; insan büyüse de bir yanıyla çocuk kalıyor.
Her şeye rağmen insanlarla birlikte iç içe toplum halinde yaşamak zorundayız. İnsana, dosta ihtiyacımız var. İnsansız yapamayız.
“Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik… Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik” derken ünlü şairimiz Can Yücel; şehri, sosyal yaşamı ve insanı anlatırken, yalnızlığı, hüznü vurguluyor. Şehrin çarkları arasında yalnızlaşan, içindeki hüznü bir dostuyla paylaşamayan insanın serüvenini anlatıyor. Yalnızlığın insana acı veren yüzünü, olanca gücüyle haykırıyor.
Yine Nazım Hikmet Ran: “Bir gülüşün ateşiyle yakmasını biliriz ölümün önünde sigaramızı” der.
Hayata karşı insanların duruşu farklı da olsa, yaşadığı sürece insanın şehirle olan serüveni hep sürecektir.

27.01.2014
Deniz72

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.