Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.02.14, 06:21   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11418
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Söz Gümüş İse Sukut Altındır

Söz Gümüş İse Sukut Altındır

Konuşmak yerinde zamanında ve gerektiğinde yapılırsa güzel! Bu minval yapılan konuşmaları dinlemek ise fazilettir, eğitimdir, görgüdür, efendiliktir. Malum yerel seçimlere az kaldı 30 Mart 2014 yerel seçimlerin yapılacağı tarih. Bütün siyasi partiler, başkanları temsilcileri, sözcüleri herkes konuşuyor ama ülkede konuşmaması gereken tek siyasi parti lideri olan hazret imam Tayyip’dir. Niçin konuşmaya hakkı yoktur? Meşruiyetini yitirmiş olması, Anayasa mahkemesi tarafından ülkenin en önemli Anayasal kiriterlerinden ve ilkelerinden olan laiklik karşıtı odak olmakla mahkûm olmuş olması ve zelil durumda hala hükümet etmeye devam etmesi dahi konuşmaması için önemli bir sebeptir.

Her konuşma yaptığında sevgisizlik, nobranlık, hoyratlık, kindarlık ses tellerine yansıyor höykürdüğünde ise bu alametler konuşmalarına yansıyor.

11 yıl içinde bir başka devletin görevlisi olduğunu meydanlarda açık ederek BOP eş başkanı olduklarını ifşa ettikleri için, bu durumlarından dolayı Anayasal suç işledikleri için konuşmamaları gerekir, Irak içlerine giren Amerikan askerlerinin bir milyon Irak’lıyı katletmelerine ortak olduğu ve Amerikan askerlerine dua ettiği için konuşmaması gerekir, Iraklı yüzbinlerce kadına Amerikan askerlerince tecavüz edildiği için konuşmaması gerekir, Suriye iç işlerine karışarak bu ülkenin meşru yönetiminin alaşağı edilmesi için ülke sınırlarını teröristlere açarak silah ve muhimmat sağlayarak binlerce insanın öldürülmesinde rol oynadığı için konuşmaması gerekirken, ülkede cumhuriyet ve ilkeleri karşıtı, devrim ve kıyafet kanunlarına aykırı kapkara çarşaflar içinde ve bir sürü halinde ülke caddelerinde kadınların dolaşmasına izin verdikleri için konuşmamaları gerekirken, çok büyük bir pişkinlik ve utanmazlık içinde hala meydanlarda höykürerek konuşuyor.

Bir başka emperyal devletin, işbirlikçisi ve hizmetkarı olmasının bilinmesi konuşmaması için bir sağlam gerekçedir. Türkiye cumhuriyeti devleti içinde 3 paralel devlet oluşumuna geçit verdikleri, ülkenin R, F, P tipi örgütlerin kendileri ve akıl daneleri tarafından bu örgütlerin egemenliklerine teslim edilmesi, konuşmamaları için önemli bir gerekçedir

Kindar ve dindar nesil yetiştirme hevesine kapılarak Türk milletini Apt. cami, park ve bahçelerde, işyerlerinde, sokakta, trende, vapurda, toplu taşım araçlarında bölen, insanların birbirine şüphe ve öteki olarak bakanlar olarak katagörize etmelerine sebep olan imam hazretleri, bu bölücülüğü nedeniyle dahi en son konuşması hatta hiç konuşmaması gerekendir. Tüm bunların aslında farkında olarak bu durumları algıladığı halde, imam Tayyip hazretleri hala höykürmeye, konuşmaya zeytinyağ gibi üste çıkmaya çalışmaktadır.

İmam Tayyip hazretlerinin başbakanlığın bırakın makam koltuğunda oturmasına, merdivenlerinin önünden geçmesi, sesinin kulaklara gelmesi benim gibi milyonlarca insanın vucut kimyasının bozulmasına neden oluyor, bunu bildiği halde konuşmaya devam ediyor. İstiyor ki tek bilen, tek seçen, tek atayan, tek konuşan, kanunlara, hukuka, hukuk adamlarına her kuruluşa, her kuruma bunların başkanlarına her istediğinde müdahale hakkını kendinde gören, devlet içinde tüm yetkilerin kendinde toplanmasını isteyen, iki dudağının arasından çıkan her sözcüğün kanun kabul edilmesini isteyen, eleştiri, soru, istemeyen, hiciv, taklit, karikatür, fıkra, tiyatro, bale, heykel, müzik gibi toplum ritüellerini yok sayan, gülmecelere, mizaha konu olmak istemeyen bir hava afra ve tafra ile hala konuşmaya devam etmektedir.

Artık hazreti imam Tayip Erdoğan'a oydaş ve yandaş olanlar dahi, hazretin ne menem bir insan olduğunu anladılar, yandaş olup methiyeler dizen borazanlar dahi tavır değiştirerek ağız değiştirerek ufaktan ufaktan imam Tayyip hazretlerinin ipliğini pazara çıkarmaya başladılar, imam Tayyip hazretleri ise hala höykürmeye, kendinden başka herkesi tu kaka saymaya devam ediyor.. Ya hu bir sus, bir sus ve ağır ol, hiç değilse dinciler molla desinler.

Söz gümüş ise sukut altındır sözü sana bir şey ifade etmiyor mu?

Ağlamadan sorumlu bakanı hazreti Bülent Arınç basına beyanat veriyor.. Hükümetimizi yolsuzluk ve rüşvet olaylarının sarmalında göstermek isteyen iç ve dış odaklar var diyor. İnsan olana sormazlar mı? Başka tarifinizmi var? Başka tariflerinide acizane yukarıda ben yazmaya çalıştım.


03.02.2014
Mustafa AKTEN
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.