Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.02.14, 02:21   #7
Subutay
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 166
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14584
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Pusan Birleşmiş Milletler Kore Savaşı Şehitliği, Güney Kore

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Korede yaşananlar ölen askerler benim gözümde şehit değiller.. Bir fırsat için bir çıkar için oraya gitmişler.. Benim bildiğim vatanını koruyan kişiler şehit olur.

O zamanki yönetim ve halkı bu olanlardan sorumludur. Orada ölen her askerin kanı ellerindedir. Olay bu..
Konu şehit olup olmadıklarını irdelemekse "Şehit" kelimesi arapça kökenli olup "din uğruna ölen kişi" anlamına gelir.

Fakat zorunlu görev ile vatanı için canını her dakika vermeye hazır insanlar bu görev süresi içerisinde verilen emirler doğrultusunda hareket ederken canlarından oluyorlarsa biz o insanlara şehit deriz.

Bu ister kore deki mehmetçik olsun ister hakkari deki bir öğretmen farketmez. Orada ölen emir altındaki yüzlerce vatan evladı senin benim gözümde değerlendirilerek şehit değil demek çok yanlıştır.
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.

la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla