Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.02.14, 13:55   #10
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5416
Ettiği Teşekkür: 97374
Aldığı Teşekkür: 135770
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tabi ki mi ? yoksa Tabii ki mi? yoksa Tabiki mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Bekir_Yaşar Mesajı göster
Sevgili Canan hanım çok teşekkürler. Ama neden ünlü köşe yazarları Tabii ki diye yazıyorlar bunu anlamadım.
Sevgili Bekir_Yaşar, ben konuda ''ki'' ekinin ayrı ya da bitişik mi yazlır durumuna takılmıştım. O nedenle de, ''tabi''sözcüğüne dikkat etmedim.

Tabii: Doğada olan, doğada bulunan, yapmacık olmayan...

Tabi de: Bir kimsenin, bir kuruluşun, bir devletin etkisi altında, güdümünde olma durumudur.
O nedenle tabii nin doğru olması muhtemel. Lakin, anlatımlardaki kurala göre, ki ekinin ayrı mı bitişik mi yazılması gerektiği hep yanıltıyor bizleri. TDK sözlüğünde bile bütün örneklere yer verildiği halde, ki li kelimeye değinilmemiş.

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.