Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.02.14, 11:42   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21781
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Nefes mi? Devlet mi?

NEFES Mİ? DEVLET Mİ?

Bireylerin kiymet-i harbiyesinin olmadığı, devleti ve milleti oluşturan nüve'nin birey olduğunun sarfı nazar edildiği, seçilmişlerin gece yarısı torba yasaları içine yerleştirilmiş yığınla kanun maddesi ile korumaya alındığı bir devlet düzeni bireylere ne verebilir?

Devlet düzenini, kendileri için korunaklı, imtiyazlı, yargılanamaz, soruşturulamaz, devlet büyüğü statüsü ile ayrıcalıklı erk haline getirenler, devlete bir şey veremedikleri gibi bireylere hiç bir şey veremezler.


Osmanlı hanedan hayranı olan, istisnasız tüm hanedanı ataları olarak kabul eden, günümüz Osmanlıcıları, hanedan soyundan gelenleri pek bir severler, ecdadımız der de başka bir şey demezler. İşte bazıları için ecdat olan, Kanuni Sultan Süleyman; "Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sihhat gibi." = (Halk içinde devlet kadar saygın bir kurum yoktur, oysa devlet olmasa da olur, bir nefeslik sağlık gibisi yoktur.)


Bir çırpıda bireyin sağlıklı bir anlık nefes almasını bir devlete tercih eden Kanuni Sultan Süleyman! Oysa yan odada çocuğunun boğulması sırasında nefessiz kalırken çıkardığı hırıltıları tepkisiz dinleyen Kanuni Sultan Süleyman! Günümüz Türkiye'sinde kimi aklı evvellerin ecdadımız diyerek övündüğü evlat katili Kanuni Sultan Süleyman!


Sadece ecdat dedikleri Osmanlı evlat katillerinden Kanuni Sultan Süleyman mı? Birde ecdat dedikleri Fatih Sultan Mehmet'e bakarmısınız? İmparatorluğun devamlılığını sağlamak amacıyla çıkardığı “Nizamı Âlem” fermanı gereğince; her kimseye evladımdan saltanat müyesser ola diyerek karındaşlarının katli vaciptir diyen bir başka katil! Nizamı Âlem adına katledilen 19 çocuk ve yetişkin bir gecede dili lal olan cellatlarca boğulmuş, ertesi gün divan-ı hümayun avlusuna üzerleri kiymetli taşlarla süslü kavukların olduğu şehzade tabutları konmuştur. Bu tabut içinde yatan şehzadeler Nizam'ı Alem= devletin bekası için, hanedanlığın devamı için katledilmişlerdir. Kanuni ve Fatih Mehmet sadece iki örnektir. Diğer katilleri görmek için bakınız! Osmanlı Padişahları ve hayatlarına.


Devletleri yücelten bireylerdir. bireylerin avam kabul edilerek aşağılandığı ancak otoriter idarelerde görülür. Alay'ı vala ile korunaklı, imtiyazlı, iltimaslı, akrabay-ı taallukatın, kayrıldığı korunduğu, devlet kesesinden zengin edildiği, köşkler saraylar, milyon milyar dolar servetlerden söz edildiği, çocuklara 20-25 gitmesi lazım diye gizli kasalara talimatların verildiği, kendini devlet ricali sayan, tv kanal yöneticilerinin büyüğüm diye nitelediği bir emri ile haber akışını değiştirenlerin döneminde elbette halkın, bireyin kiymet-i harbiyesi olmaz, bireyin esamisi okunmaz.


Birey devletin, milletin kuruluş nüvesi ve özüdür. Bireyin talepleri, istemleri, yakınmaları, şikayetleri otokrasilerde önemli değildir.


Türkiye keskin bir otokrasi anlayışı, kendini beğenmiş kibirli Osmanlı Padişah'ları üsülü yönetim tarzına gitmekte, bu gidişata karşı çıkan bireylerin hakları, biber gazi, tazyikli su, toma copları ile ellerine verilmektedir. Bunun içinde ölenlerin sakat kalanların esamisi dahi okunmamaktadır.


Ne dersiniz sağlıklı bir nefesmi? Yoksa birey haklarının üstün olduğu gerçek devlet mi? Hem sağlıklı nefes hem bireyi temsil eden güçlü devlet diyenler lütfen Atatürk'de birleşelim.


15.02.2014
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.