Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.02.14, 10:28   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hatalı Sollama Öldürür, Hatalı Oylama Süründürür

HATALI SOLLAMA ÖLDÜRÜR, HATALI OYLAMA SÜRÜNDÜRÜR.

Hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde halk otobüsçülerine hitap ederken, bu yazıya başlık olan “hatalı sollama öldürür, hatalı oylama süründürür” diyerek hayatı boyunca söyleyeceği belkide ilk defa söylediği bir doğru cümle ve ifade ettiği son derece önemli anlam!

Malum Türkiye Trafik kazalarında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Ve kaza analizlerinde insan, yol, hava şartları, araç teknik özellikleri kaza oluşumunda önemli etkenler olarak ortaya çıkmaktadır. İnsan faktörü ve insandan kaynaklanan kural ihlallerinin başında kazalara neden olan hatalı sollama gelmektedir. El hak hazret Akp başbakanı bir doğruya oy avcılığına çıkarken bilmeden parmak basmış. Bir diğer vurgusu, oy avcılığına çıkarken birbirine ilişik olarak söylediği “hatalı oylama süründürür” sözüdür. El hak bu söylemde ne kadar doğru!

Siyaset bilimciler, sosyologlar yaklaşık 2500 yıl önce yaşamış Platon’lar konuyu teyit eder manada neler söylememişler ki? Tarih hatalı oylamalar ile iş başına gelen, ve bir daha gitmek bilmeyen, gitmek istemeyen, gitmemek için ne kadar Ali Cengiz oyunları varsa hepsini uygulamaya koyan, savaşlara, yıkımlara, dünyanın gidişatının değişimine, ekolojik ve biyolojik dünya çevresinin yüzyıllar sürecek iyileştirmelerle ancak kendini bulacağı tahribatlara neden olan faşist, otokrat, hatta daha ötesi hastalıklı ruh haline sahip nice idarecileri başlangıçta hatalı oylama ile iş başına getirdiklerinden, sürünmeleri yıllarca sürdü bu nedenle hazret Akp başbakanı doğru söylüyor.

Hazret Akp başbakanı madalyonun öbür yüzüne hiç bakmıyor, kendisini oylayanların toplumsal yanılgı ile hatalı oylama yaptıklarını biliyor, oy avcılığında mübah ve günah demeden kendisi içinde hatalı oylamanın sürdürülmesini istiyor. Bizler ise yıllardır Akp başbakanını oylayanların büyük bölümünün toplumsal yanılgı içinde olduğunu söylüyor, icraatlarına işaret ederek halkın sürünmekte olduğunu göstermeye çalışıyorduk. Sürünenler sürünmekten bıktığında, gözlere fer geldikten ve doğruları görmeye başladıktan sonra ancak sürünmeleri sona erecektir. Elan hatalı oylamanın süreceği kanaati var ve devam ediyor. Muhalefet partileri hata üstüne hata yapıyor, Tayyip hazretleride sanki muhalefet iktidarda kendisi muhalefet de imiş gibi salvolara yıpratma politikalarına devam ediyor.

Aslında hazret başbakanın akli ferasetlerinin ve ileri hitabet sanatının çok gerilerinde olduğunu biliyoruz. Ama etrafında konuşma metinlerini hazırlayanlar, hitabet konusunda onu yönlendirenlerin feraseti sayesinde hazret başbakan imaj kazanıyor. Yoksa alt tarafı bağlar gazeli.

16.02.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.