Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.02.14, 10:40   #1
Melek78
Gerçek Üye

Melek78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2014
Konular: 129
Mesajlar: 766
Ettiği Teşekkür: 4898
Aldığı Teşekkür: 3169
Rep Derecesi : Melek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmedeMelek78 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Türkler Akıllarını Başlarına Almazlarsa Müzakereler Çöker

II. Hrisostomos “Hepimiz Türk Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın ve Dışişleri Bakanı’nın utanmadan iki devletten söz ettiğine şahit oluyoruz. Türkler akıllarını başlarına almazlarsa müzakereler çöker” tehdidinde bulundu.

Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos “Hepimiz Türk Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın ve Dışişleri Bakanı’nın utanmadan iki devletten söz ettiğine şahit oluyoruz. Türkler akıllarını başlarına almazlarsa müzakereler çöker” tehdidinde bulundu.

Alithia II. Hrisostomos’un hem Kıbrıslı Türklere hem de Rumlara mesajlar verdiği dünkü açıklamasından aldığı bu sözünü başlık yaptığı haberinde, “Müzakereler başlamalıydı ki Kıbrıslı Rumlarla gerçekten birlikte yaşamak istiyorlarsa Kıbrıslı Türklere bir şans daha verilsin” sözüne de vurgu yaptı.
Gazeteye göre Rum Ortodoks Kilisesi’nin, Rum halkı adına olumsuz taahhütlerde bulunulmaması ve bu ülkede yaşayan son “Helenler” olmamaları için teyakkuzda olduğunu söyleyen II. Hrisostomos “Misyonumuzun farkındayız ve her zaman olduğu gibi bu ülkenin ve bu halkın iyiliği için görevimizi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

II. Hrisostomos şunları söyledi:
“Müzakerelerin, gerçek bir federasyonda Kıbrıslı Rumlarla birlikte yaşamayı gerçekten istiyorlarsa Kıbrıslı Türklere bir şans daha verilmesi için başlaması gerekiyordu. Ancak müzakereler çok yakında bataklığa saplanacak çünkü Türkler ve Ankara net bir federasyondan söz etmedi, etmiyor, etmeyecek.

Hepimiz Türk Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın ve Dışişleri Bakanı’nın utanmadan iki devletten söz ettiğine şahit oluyoruz. İki devlet federasyon değildir. Akıllarını başlarına almalarını diliyorum. Akıllarını başlarına almazlarsa, çözüme gideceğimizi zannetmesinler, müzakereler çöker. Kilise’nin tutumu budur.”

Simerini haberini “Başpiskopos Çöküş Öngörüyor” başlığı altında özetledi.

Politis de “Müzakerelerin Başlaması Gerekirdi... Başpiskopos DİKO’lu bakanlar Ayrılırsa Yerlerini Başkaları Doldurur Diyor” başlığını kullandı.
__________________

Melek78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Melek78'in Mesajına Teşekkür Etti.