Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.02.14, 01:50   #31
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131181
Aldığı Teşekkür: 42581
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Selamlar ForumGerçek (Heimatlos)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Canan Mesajı göster
@Insanlikarayan alemsin valla... Arkadaşın adından Almanya ilişikli olduğunu ben de tahmin ettim ama, matematik bölümünden terk olduğunu bilemedim, sen insan sarrafı olmuşsun buralarda

Dur yahu ne emekliliğinden bahsediyorsun

Ben tercümanlık yapayım. Bulunduğu yer İstanbul imiş.

Bu sene, "Yaza" Bad Homburgta 40´inci senemi dolduruyorum.

Sayet Carsambaya Lottoyu bulursam, Cekici olarak güzel bir araba, arkasina Jumbo Romok´mu diyorlar, tam teskilat iki seneligine Türkiyeyi gezmeye cikabilirim.

Yada burada söyle 19 Sene daha kalip, Tekaüte ciktiktan sonra, Sayet, Türkiyenin Üniversiteleri daha güzel olursa, Oralarda okumayi tercih edebilirim.

Güzel birde Peta´lik Server, simdilik Yotta´lik servere param yetmez, gel keyfim geeeeeeeeeeeeel.

Alıntı:
Zahlensysteme (16) ->

Vorsilben für physikalische Maßeinheiten (376)

Autor: Wolf W. Radzinski
Aufgabe
Eine Zahl soll in/mit ihrer physikalischen Abkürzung dargestellt werden.
12.300.000 wird zu 12,3 Mega
0,0000123 wird zu 12,3 micro

107 wird zu 1,07 Hekto

Lösung
in tausender Schritten:
=A1/1000^GANZZAHL(LOG(A1)/3)&WAHL(GANZZAHL(LOG(A1)/3)+9;" yocto";" zepto";" atto";" femto";" pico";" nano";" micro";" milli";" ";" Kilo";" Mega";" Giga";" Tera";" Peta";" Exa";" Zetta";" Yotta")

mit centi - dezi - Deka - Hekto:
=WENN(ABS(GANZZAHL(LOG(A1) ) )<=2;A1/10^GANZZAHL(LOG(A1))&WAHL(GANZZAHL(LOG(A1))+3;" centi";" dezi";" ";" Deka";" Hekto");A1/1000^GANZZAHL(LOG(A1)/3)&WAHL(GANZZAHL(LOG(A1)/3)+9;" yocto";" zepto";" atto";" femto";" pico";" nano";" micro";" milli";" ";" Kilo";" Mega";" Giga";" Tera";" Peta";" Exa";" Zetta";" Yotta"))
Alinti

Dibine Not: ) ) ) beraber yazildigi icin, Sitede Gülümseme olarak cikti, onun icin ayirdim!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.