Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.03.14, 11:56   #1
Redwine
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 3668
Ettiği Teşekkür: 72273
Aldığı Teşekkür: 66412
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Adalet İstiyorum... | Tokmak

26 ay Silivri Cezaevi’nde işkence çektikten sonra tahliye edilen 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un:
“Adalet istiyorum!
Hayatımdan 26 ay çalan vicdansızların yargı önüne çıkarılarak hesap vermelerini istiyorum.” demesini haksız bulmak mümkün mü?
Ordunun zirvesinden, bataklığın en dibine gönderilen İlker Başbuğ, bu kumpası kuranları ne kadar lânetlese haklıdır.
Anayasa Mahkemesi’nin tarihi kararı, Türkiye’nin de- mokratikleşmesi yolunda çok önemli bir adımdır, bir umut ışığıdır.
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Anayasa Mahkemesi’nin, tüm kurumları tahrip edilen Türkiye’nin ayakta kalan tek sağlam kalesi olduğunu söyledi. Bu görüşünde de haklıdır.
Anayasa Mahkemesi’nin kararı, Türkiye’de yargıya sarsılan güvenin tekrar tesis edilmesine önemli katkıda bulunacaktır.
İlker Başbuğ’un cezaevinden çıkması memnuniyet verici bir olaydır ama ya diğerleri?
Anayasa Mahkemesi’nin kararları bağlayıcıdır ve bütün tutuklular için emsaldir, geçerlidir.
Türkiye önemli bir süreçten geçiyor…
Bu ülke kimsenin tapulu malı değil. Bu ülke hepimizin…
Unutmayalım… Adalet olmayan yerde, insan düşer her derde…
Yargıya güveni sağlamak, Türkiye’nin acil sorunlarının en başta gelenidir.

---Sözcü---