Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.03.14, 04:38   #2
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131031
Aldığı Teşekkür: 42517
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Facebok Twitter Youtube Gibi Sosyal Ağlar Kapatılmalı mı?

Simdi Türkiyede olan durumu hic düsünmezsek, ve konuya baglamazsak, bir nevi kontrol altinda kalmali olmali diye düsünüyorum.

Misal olarak sosyal Medyada olan yolsuzluklari, neden olarak gösterebilirim.
Burada baska bir gözle baktigimiz icin, baska hikayelerle tanisiyoruz.
Bir defasinda mesela, Sosyal medyalarda olan Mobbing, biraz kontrol altina alinmasi lazim.

Böyle Mobbingle karsilasan nesil, bazen Intihara kadar götürülebiliyor.
Genel olarak ama, Sosyal aglarin kapatilabilecegini hic düsünmüyorum.

Bu artik kendi kendine yürüyen, bilgi alanina dönüstü.
En basiti Reklam Siteleri bile Sosyal aglarin var olusunu destekleyip, birkac Bagatele karsi gözlerini kapiyor!.

gecen hafta, Tayyibin Face´i kapatmaya calistigini Almanyada Meyhanede duymustum.
Burada bunun üzerine gülmeyen kalmadi.
Burada yaslilar bile oldugu icin, acik bir konu olarak, acaba bu sapittimi diye, konusmalar bile oldu.

Sosyal Medyadan Korkan Politikacilar, tabiki bunun kapatilmasini istiyor.
Madem O kadar korkuyorlarda, neden onlarin Face veya Twit hesaplari var Pekiyi?.

Eskiden Gazeteciler, gercekleri yazdiklarinda, Politikacilar Tesekkür ederdi, daha baska bir acidan gösterip, Politikacilarin bile Görüs acilari bu sefer genislemisti.

Tabiki böylelikle yolsuzlari ortaya cikinca, buna anca yolsuzlar karsi gelebilir!.

Daha gecen hafta, Giresun/Dereli Belediye baskani icin, Almanyadan secimlerde yardimi dokunacak diye, Türkiyeye gelenler oldu.

Senlikoglu burada denildiginde, Sirtini dön, tanimamis diye gec diyorlar!.
Bir Fertleri Alman vatandasligini aldigi icin, Türk Vatandasligindan vazgecmisti.
Bunun Sülalesinden birisi Belediye baskani oldugu icin, yaninda birde Türk Hüviyet cüzdani gezdiriyor.
Acaba bu nasil oluyor?.
Bunada sahtekarlik denilmezse artik?.

Herif 70 yaslarinda, Ak Sakalli, Ak Sacli, Poliste olan dosyasiyla, Hirsizin kafasini yarabilirsin.
Dolandircilik, Sahte fatura, Vergi kacakciligi, Hirsizlik sicilinde bulunuyor.

Ayni sahis bir zamanlar söförümdü!.
Istanbulda Arkadasi Öldü diye benden izin istedi, "nede olsa" genc´ken bir birilerine söz vermisler, Cenazeyi Yolda birakmamak amacli.

Daha sonra belli oldu´ki, bunlar Büyük Kran´i calip, Sahibini korkutmak icinde, Polise karsi, benim ismimide gösterip, Calinma yok, ben burada Fotografini bile cekmisim diye Dosyaya gecilmisti.

Sayet Kran´in sahibi, benide iyi tanimasaydi, (30 Senelik tanidigim) Bunun gözünü korkutma amacla benim ismimi kullanmislardi.

Iste böyle bu yandaslar!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.