Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.03.14, 12:22   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Adalet, Mülk Varsa Temeldir

ADALET, MÜLK VARSA TEMELDİR

Mülk sahip olunan mal anlamında değildir. Burada ifade edilen devlettir, devletin birliği, ünüter yapısı, ulusal yapısıdır. Adalet kavramı, adalet dağıtanların elinde “pert” olmuşsa, adaleti sağlamakla görevli olanlar kürsüye çıktıklarında kürsü hâkimi olma yerine mübaşir olmuşlar sa, adaleti dağıtma görevinde olup, kararlarını Türk milleti adına vermesi gerekenler telefon talimatı ve aracıların, ulakların getirdiği ve verdiği mesaj ve mesaj sahiplerinin talimatı ile karar veriyorsa, mülk denilen devlet yıkılmış, adalet denilen kavram pert olmuş demektir.


Yasama, Yargı, Yürütme,


Yasama; halkın temsilcisi olarak seçilenler tarafından yasama organında, halkın mutluluğu, sağlığı, savunması, eğitimi, huzuru, gençliğinin geleceğe matuf iyi yetişmesi için çağdaş ilim irfan yuvalarında yetişmesi, savaşa hazır olmak için barışın korunması adına savunma da uzmanlardan oluşan komutanların koordine ettiği ordu ve fertlerinin yetiştirilmesi, millet fertlerinin devlet ile olan ilişkilerinin düzenlenmesi, kişi ve kurumların her konuda ilişkilerinin düzenlenmesi, yatırımların ve ekonomik değerlerin millet menfaatine uygun olarak değerlendirilmesi gibi konularda yasalar yapar.


Yargı; yasama organının çıkardığı yasalar ile açmazların ve sorunların hallini vicdani kanaatlerini de katarak millet adına verilecek kararları ile pekiştirir, yasalara uymayanlara verilecek cezalar ile iyileştirme sağlamaktır.


Yürütme; yasama ve yargının kararlarını uygulamak, devletin ve milletin hayrına tecelli edecek işlerin gündeliğini tedvir etmekle görevlidir. Milletin hizmetçisidir, efendisi değildir.


Yürütme anti demokratik düzenlemeler ile yasama ve yargıya müdahil olup, onların yapması gerekenleri ita amirliği pozisyonunda vaaz etmeye hatta emretmeye kalktığında mülk yıkılmış yok olmuş, onun temeli olan adalet ise yıkıntıdan arta kalan molozlar arasında kaybolmuş demektir. Şimdi Türkiye 11 yıldır bu durumu yaşamaktadır.


Diktatörlüğün en bariz göstergelerinden biri iki dudak arasından çıkanlara, verilen kanunsuz ve hukuksuz talimatlara itirazsız uyulmasıdır. Son çıkan ses kayıtlarına bir bakınız! Konuşmalar içinde başbakan oğullarından biri, bir kişiden bir konuyu halletmesini istiyor..İstenen kişi kanunlardan dem vurmaya kalktığında, Ya Hu siz bu kanunları ne kadar ciddiye alıyorsunuz, kanunları yapan biziz gerekirse değiştirir size bir şey olmasını önleriz diyor. İşte mülk’ü ve adalet duygusunu yıkan bu anlayıştır. Hani birileri demiş ki, "hırsıza kanun yaptırırsan, hırsızın saygın, mesleğinin ise abide olmasına mani olamazsın."


Bir düzen düşünün din ve ahlak gibi ulvi ve dini ritüelleri her an zikreden, ama dinin yasakladığı, haramlardan bazılarından uzak dururken bazılarını görmezden gelerek yiyen yedirenlerin elinde olursa orada ahlaki çöküntü ve dine müğayir hareketlerin odağı olma vardır. Türkiye 11 yıldır bunu yaşamaktadır.

İdarede olacaksın, komisyon hesapları yapacaksın, ulufe dağıtır gibi adı ihale olan rant dağıtacaksın sonra oğula telefonda "10 dan aşağı verirse alma bu işler o kadar kolay değil nasıl olsa kucağımıza yine düşerler" diyeceksin. Türkiye bu anlayışın ve uygulamaların sahibi olanlar tarafından 11 yıldır güya idare ediliyor. Bu anlayışın olduğu yerde "adalet mülkün temeli olamaz" 11 yıldır zaten değilde. Hırsızın hırsızdan hesap sorduğu nerede görülmüş.


16.03.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.