Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.14, 12:24   #19
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32395
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Nerede Oy Kullanacağım?

@ReaL

Abi söylediğini kendi düşüncesi yada siyasi görüşüne yakın parti bulamamış kesimlere söylemen gerek bana değil.. Kaldı ki görüşüm gereği bizim bu dünyada destekleyeceğimiz bir parti yok güç odaklarını yönetecek liderlere biz inanmıyoruz.

Oy kullanmak birşeyi kurtarmıyor. Halk cahilse taban cahilse liderde cahil olur.. O yüzden şu durumda gerekse halkın cahilliği gerekse liderlerin uyguladığı diktatorya yönetimi içinde seçim çalışması yapmak seçimden çıkacak sonuçlara odaklanmak.. Pişmiş yumurtanın içinden civciv çıkmasını ummak gibi birşey.. Bir değişim bekleniyorsa bu halktan gelmeli sandıktan değil.. Sistemin bize inandırdığı tiyatroya kanmayalım.

@Cansuyu

Dediğim gibi.. Oy kullanmamak da bir seçenektir. Ve bu seçeneğe başvuranları hor görmeyiniz.. Herkesin sebebleri farklıdır. Kimisi yakın görmediği parti bulamadığı için gidip oy vermez. Kimisi apolitiktir.(Çoğu gençlerden oluşur ki bunlarda cahildir) Anarşisttir kimiside.. Oy vermedi diye birşeyden sorumlu tutamazsınız. Tam tersi oy verenler ülkenin bu duruma gelmesinden birinci sorumlulardır.

@Çengelli İğne

Hitler gibi bir faşistin bile seçimle gelebildiği bu sistem insanlık için en büyük tehditlerden biridir. Tarihte böyle bir yara duruyoır..

Hasta ruhluların düzeninde savaş çığlıkları, kana açlık artmaya dursun..

Başımızdaki siyah kravatlılar size, bana, hepimize kurdu kuzu gösterir çünkü bu güce sahipler. Biz sadece oy vermenin demokratik birşey olduğunu düşünürüz. Ama bize sundukları sadece bir kılıftır tiyatrodur.

Devlet neden oy kullanmayanlara ceza yaptırımı uyguluyor hiç düşündünüzmü? Vatana ihanet gibi bir saçmalık değil, yada vatandaşlık görevi (?) gibi bir zorunlulukta değil... Bunlar sadece vatandaşa gösterilen bir kılıf.. Buna kananlar oy vermeyen insanları vatana ihanetle suçlayabiliyor. Bundan bile devlet karlı çıkıyor..

Ama gösterilmeyen tarafı çok fazla..

Devlet aslında bu yaptırımla zaten insanlara zaten antidemokratik olduğunu belli ediyor..

Oy vermeyen bilinçli insanlara bir tür mesaj veriyor "Benim sistemime inanmıyorsun çünkü sistemimin çarpıklıklarını görüyorsun oynadığım tiyatroya bilet bile almıyorsun.. Bu yüzden benim için tehditsin " diyor.

Apolitik davranan insanları ayrı tutuyorum zaten bugüne kadar uygulanan darbelerin bir sonucu.. Onlar ayrı konu zaten..

Devletin, bu devleti yöneten sistemin, sistemin başındaki büyük düzen, bu düzeni yöneten siyah kravatlıların bugün en çok korktuğu insan tipi bu düzeni bilen gören anarşistlerdir.. Hedef asimiledir tabiki.

Anarşistler işte bu yüzden oy vermezler. Çünkü içimizde yaşadığımız düzenin yozlaşması, demokrasi yalanının inandırıcılığı bizi çekmiyor.. Bizim umudumuz sandıkta değil insanlıktadır. İnsanlarımız ne zaman uyanışa geçer başımızdaki yaşanan tiyatroyu ne zaman görürlerse o zaman sandık olmadan bir bütün halinde düzlüğe çıkmamız yola devam edebilmemiz mümkün olacaktır.

Saygılar.

Dibine Not - Ufak bir karıştırma olmuş

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti