Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.03.14, 13:27   #24
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131117
Aldığı Teşekkür: 42547
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Nerede Oy Kullanacağım?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
@ReaL

Abi söylediğini kendi düşüncesi yada siyasi görüşüne yakın parti bulamamış kesimlere söylemen gerek bana değil.. Kaldı ki görüşüm gereği bizim bu dünyada destekleyeceğimiz bir parti yok güç odaklarını yönetecek liderlere biz inanmıyoruz.

Oy kullanmak birşeyi kurtarmıyor. Halk cahilse taban cahilse liderde cahil olur.. O yüzden şu durumda gerekse halkın cahilliği gerekse liderlerin uyguladığı diktatorya yönetimi içinde seçim çalışması yapmak seçimden çıkacak sonuçlara odaklanmak.. Pişmiş yumurtanın içinden civciv çıkmasını ummak gibi birşey.. Bir değişim bekleniyorsa bu halktan gelmeli sandıktan değil.. Sistemin bize inandırdığı tiyatroya kanmayalım.

@Hasat

Dediğim gibi.. Oy kullanmamak da bir seçenektir. Ve bu seçeneğe başvuranları hor görmeyiniz.. Herkesin sebebleri farklıdır. Kimisi yakın görmediği parti bulamadığı için gidip oy vermez. Kimisi apolitiktir.(Çoğu gençlerden oluşur ki bunlarda cahildir) Anarşisttir kimiside.. Oy vermedi diye birşeyden sorumlu tutamazsınız. Tam tersi oy verenler ülkenin bu duruma gelmesinden birinci sorumlulardır.

@Çengelli İğne

Hitler gibi bir faşistin bile seçimle gelebildiği bu sistem insanlık için en büyük tehditlerden biridir. Tarihte böyle bir yara duruyoır..

Hasta ruhluların düzeninde savaş çığlıkları, kana açlık artmaya dursun..

Başımızdaki siyah kravatlılar size, bana, hepimize kurdu kuzu gösterir çünkü bu güce sahipler. Biz sadece oy vermenin demokratik birşey olduğunu düşünürüz. Ama bize sundukları sadece bir kılıftır tiyatrodur.

Devlet neden oy kullanmayanlara ceza yaptırımı uyguluyor hiç düşündünüzmü? Vatana ihanet gibi bir saçmalık değil, yada vatandaşlık görevi (?) gibi bir zorunlulukta değil... Bunlar sadece vatandaşa gösterilen bir kılıf.. Buna kananlar oy vermeyen insanları vatana ihanetle suçlayabiliyor. Bundan bile devlet karlı çıkıyor..

Ama gösterilmeyen tarafı çok fazla..

Devlet aslında bu yaptırımla zaten insanlara zaten antidemokratik olduğunu belli ediyor..

Oy vermeyen bilinçli insanlara bir tür mesaj veriyor "Benim sistemime inanmıyorsun çünkü sistemimin çarpıklıklarını görüyorsun oynadığım tiyatroya bilet bile almıyorsun.. Bu yüzden benim için tehditsin " diyor.

Apolitik davranan insanları ayrı tutuyorum zaten bugüne kadar uygulanan darbelerin bir sonucu.. Onlar ayrı konu zaten..

Devletin, bu devleti yöneten sistemin, sistemin başındaki büyük düzen, bu düzeni yöneten siyah kravatlıların bugün en çok korktuğu insan tipi bu düzeni bilen gören anarşistlerdir.. Hedef asimiledir tabiki.

Anarşistler işte bu yüzden oy vermezler. Çünkü içimizde yaşadığımız düzenin yozlaşması, demokrasi yalanının inandırıcılığı bizi çekmiyor.. Bizim umudumuz sandıkta değil insanlıktadır. İnsanlarımız ne zaman uyanışa geçer başımızdaki yaşanan tiyatroyu ne zaman görürlerse o zaman sandık olmadan bir bütün halinde düzlüğe çıkmamız yola devam edebilmemiz mümkün olacaktır.

Saygılar.
Hosgeldin Trakya görüsüne!.
Bir zamanlar trakya daha büyüktü, en azindan, okudugumuz tarihe göre, Tuna Nehrinden Ege Denizine kadar biryer kaplardi!.

8000 Sene tarihi, yeni kazilarda meydana cikmis durumdadir.
sen belki simdi Ikinci Dünya zamanina ayak atip, misal vermeye calistin, ben biraz dahada geriye gitmek istiyorum.
Cünkü Ikinci Dünya Savasininda, düsünceleri O Tarihten geliyor, Bin Senelik bir Devlet kurulmasi cabalariydi!.

Isa´dan evvelde insanlar vardi, bu Insanlar Gökten dünyaya düsmedi!.

Avrupanin göbeginde, Ormanlarda Magaralarda Insanlar yasarken, Trakyada, tastan evler yapiliyordu!.

Asirlar boyunca, Afrikayi bile Bugday tarlasina ceviren, Ingiltere Topraklarina kadar yürüyen Romalilar, anca sene 178´de Trakyaya ayak basabilmislerdi!.

Bu Tarihten evvelsine, Trakyayla, Dogu Anadoluda kardeslikler yapiliyordu, Birlik ve beraberlikten gelen kuvvetten bu Roma Imparatorluguna bas kaldiriyordu!.

Roma Imparatorluguda yikildi, 1800 yillarinda düsünülen Pangea projeleride tatbike gecemeyip, Hitler´de Rejimini kuramadi!.

Bir zamanlar, su Pangea Projesi, Dünya enerji problemini cözebilecegi sanilsa bile, Tektonik tabakanin olusundan, Ispanya sahilinin altinda, büyük magma tarlalari oldugundan bunun faydalari, zararlarini karsilayamamakta!.

Avrupanin plani burada, Afrika kiyilarini, bir zamanlar Ekin tarlasi olarak kullandigi gibi, dev Tablolarla dösemek, burada Günes enerjisinden elde edilen elektrigi, Avrupaya yönlendirmek!.

Iste bunu yapabilmek icin, arapbahari uydurulup, bu Topraklara Hakimiyeti saglamak gerekiyordu!.

Artik biraz Büyük düsünmek lazim!.
Türkiyenin Topraklari, burada kuraklikta, ideal yerlesim bölgeleri olarak degerlendirildigi icin, Türkiyenin bulundugu Topraklarada gözlerini dikmis durumdalar!.

Yahudistan, neden Türkiyenin Topraklarina göz dikmekte?.

Birkac sene evvelsine bir düsüncem vardi, bu düsünceyi baska ülkelerde düsünüp, bir adayi havaya ucurduklarinda, acaba ne kadar büyük sunami olusabilir diye arastirmis, böylelikle adayi havaya ucurmuslardi.

Burada Fas´in önündeki adalardan bir tanesini öyle havaya ucursan, Amerika 50 Metre yüksekliginde Sunamiyle karsi karsiya gelebilecek!.

Öbür taraftan, Atlantikten, Ak Denize akim oldugunu belki bilirsin, burada Ispanya ve fas arasinda olan Toprak yigini daha alcak olsaydi, akim daha fazla olacakti!.

Sayet, Ispanya Kiyilarindaki, Magma tarlalari bir patlarsa, Ak denizde olusabilecek Sunami, Yahudistan diye bir Ülkeyi, birden silebilecek durumda, iste bunun icin, Yahudistan yukariya dogru kaymak istiyor!.

Nede olsa Ankarayi isgal etmisler, Parlamenterlerimizin evlerini yapip, Yüksek kirada oturmalarini saglamislar, Plan tam takir calisiyor anliyacagin!.

2011 Senelerinde, Alman forumlarinda yazmistim, Kuzey Kutubun erimesinle, Londranin yarisi su altinda kalabilecegine!.

Buna 6 sene vermistim.
Haberlere dikkat ettinmi, bilmiyorum ama, suna bir göz at istersen.

Yahudistan kurucularini bile artik Panik kaplamis, "Güney Kibrista" Arap baharini destekleme amacli, halen "1500 Asker, ve 500 bilinen Ispiyoncu tutulmakta"!.

Mavi Marmara Davasindada, Türkiyenin icinden ne kadar Mosad, Yahudistana ucupta, Katliama katildigi görülmekte!.

Sanirsam artik burada yazima son vericegim, biraz düsün, "cünkü" gercekler ilk bakista görülemiyor!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.